Nicky Hayden: Snižuje neustále rozdíl ke špičce

Tovární jezdec Ducati Nicky Hayden dokončil druhý den testů na devátém místě, ale jeho časová ztráta na Pedrosu a Lorenza se zmenšila.

Nicky Hayden: Snižuje neustále rozdíl ke špičce
Nicky Hayden (31) se sice druhý den testů umístil na 9. místě, ale jeho ztráta 1,561 sekundy na nejlepšího Pedrosu byla větší než při říjnové kvalifikaci - tehdy rovněž 9. místo, ovšem pouhých 1,192 sec. za Lorenzem.
"Je nám samozřejmě jasné, že nebudeme pouze kroužit a úplně náhodou najdeme někde 3 sekundy k dobru. Ale podařilo se nám oproti prvnímu dni ztrátu na absolutní špičku podstatně snížit. Ze 2,2 sekund je to nyní 1,5. Kromě toho se nám podařilo najít lepší rytmus. To jsou tedy pozitivní aspekty. Ale na druhé straně je to ubíjející, když jsi tak hodně vzadu. Musíme to tedy hledat v detailech. Čeká nás proto velmi hodně práce. Musíme se zlepšit ve všech oblastech a také doufat, že koncem února při dalším testu zde v Malajsii budem smět namontovat do motocyklu nějaké updaty", řekl po dvou dnech testování mistr světa z roku 2006.
Hayden je názoru, že ztracený čas je možno najít ve všech oblastech: "Dokážeme na rovinkách chodit pozdě na brzdy. To byla vždy naše přednost. Ale problémy nastanou hned při vjezdu do zatáčky. Ve druhé části zatáčky je ale naše nové šasí lepší. Co to znamená nové? To je to, co jsem už použil při testech po GP Valencia a potom v Jerezu. To se mně zamlouvá i když to není doposud poznat na dosažených časech".
Hayden jel i potom za deště několik okruhů: "Potřebovali jsme to, neboť jsme měli problémy s přívodem paliva. Při nižších otáčkách byl motocykl skoro neovladatelný".
2013 je možno použít místo dosavadních šesti motorů pouze pět: "To ale nemá žádný vliv na rychlost. Ve skutečnosti jsem v roce 2011 také využil pouze pět motorů. Pokud nedojde k nějakému nečekanému výpadku či crashi, tak pět motorů musí stačit na celou sezonu".
Hayden rovněž řekl, že je nadšen Marcem Márquezem: "Při testech v Jerezu jsem z legrace řekl, že bude zřejmě potřebovat ještě jednu další sezonu v Moto2. Není totiž skoro nikdo, kdo by si myslel, že u něho je opravdu možné všechno. Pokud má někdo takovou rychlost, tak to dlouho nebude trvat. On je prostě jezdcem, který si sedne na motocykl a velmi rychle všechno objeví. Takže je i zde hodně rychlý, extrémně rychlý. Už ve Valencii byl hodně vpředu a v letošní sezóně se Marc jistě postará o vzrušení. To je definitivně pro tento seriál skvělé. Mladý talent s úplně jiným novým stylem. On je hodně hladový a správně motivovaný. A má také vynikající závodní materiál, který umí využít. Mě tedy nepřekvapil. Marc už totiž ve Valencii zajel v prvním sektoru absolutně nejlepší čas.".

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 1x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist