Nervák se šťastným koncem!

Kallio v posledním kole padá a Thomas dojíždí na 5. místě. Zvyšuje tak svůj náskok v čele celkového pořadí na 23 bodů. Zbývá už jen Valencie.

Nervák se šťastným koncem!
V předposledním kole se Tom fantastickým manévrem dostává z 5. na 1. místo. Tím vyprovokuje Kallia k riskantnímu manévru v nájezdu do první zatáčky posledního kola, Fin je ale příliš rychlý, dostává smyk a padá… Tom pokračuje dál a projíždí cílem na 5. místě. Získává tak veledůležitých 11 bodů a zvyšuje svůj náskok před posledním závodem na 23 bodů. O titulu mistra světa třídy 125 se tedy rozhodne až v posledním závodě.
Superzávod a jistě jeden z vrcholů letošního MS silničním motocyklů byl dnes k vidění na okruhu v Istanbulu. Tom se po výborném manévru v první dvojici zatáček dostává na 1. místo a zkouší odjet svým soupeřům. Po pár stovkách metrů je ale jasné, že se to dnes nepodaří. V čele se formuje skupina 9 závodníků, ze které po vzájemné kolizi odpadávají Gadea a Faubel. Na čele probíhají dech beroucí souboje pětice závodníků: Lüthi, Kallio, Pasini, Di Meglio a Talmacsi. Pořadí se neustále přelévá. K nim se časem připojuje také Koyama, který tuto skupinu dojíždí.
V závěru závodu Tom několikrát chybuje a propadá se až na 6. místo. V tuto dobu jede v čele Kallio a vypadá to tak na vymazání Thomasova náskoku v celkovém pořadí. Navíc před Tomem jede Talmacsi, který ho brzdí. Našemu pilotovi se podaří dostat před Maďara a dojíždí skupinu před sebou. Na konci předposledního kola Tom doslova přelétává všechny 4 piloty a do posledního kola najíždí jako 1. Kallio se ihned snaží kontrovat, ale dostává smyk a padá. Thomase předjíždí Di Meglio a pak také Pasini. V závěru se před Toma dostávají také Koyama a Talmacsi. Náš pilot dojíždí jako 5., ale naše radost je obrovská… Rozhodne se tedy až ve Valencii.
Thomas Lüthi:
„V první chvíli po dojezdu do cíle jsem se na sebe zlobil, že jsem neudržel 3. místo a nestal se již mistrem světa. Pak mi ale došlo, že vše mohlo být i jinak a s odstupem jsem s výsledkem závodu spokojený. Trať je zde velice těžká a když nejedete ideální stopu, hned jste pomalý. Závod byl velmi vyrovnaný a soupeři velmi silní. Rozhodl asi můj manévr v předposledním kole, kterým jsem znervózněl Kallia a vyprovokoval ho k jeho ataku, který pro něj skončil pádem. Já jsem se v závěru dopustil také drobné chyby a pustil před sebe Koyamu s Talmacsim. Do Valencie si však odvážím velmi nadějný náskok. Do tohoto závodu půjdu naplno a na základě jeho průběhu, především velikosti předpokládané první skupiny, se rozhodnu o taktice až v jeho průběhu.“

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist