Němec Max Neukirchner do MotoGP?

Právě probíhá doba přestupů, některých dokonce hodně překvapujících. Je to ale také čas různých fám, ale na každém šprochu je pravdy trochu. Dle GPone.com míří německý jezdec Max Neukirchner do světa Grand Prix, ovšem ne do Moto2, nýbrž hned do královské kubatury.

Němec Max Neukirchner do MotoGP?
Němec Max Neukirchner má dle GPone.com jet jeden z motocyklů Ducati Desmosedici GP11. Pojede ve svém vlastním týmu?, pojede snad pro tým Pramac?, nebo nepojede vůbec a je to pouze "jedna paní povídala"?!

Ano, je právě doba divokých spekulací, ovšem to, co třeba minulý týden vypadalo jako aprilový žertík (Melandri do WSBK - ovšem ne k BMW, nýbrž k Yamaze -, Laverty také do WSBK a dokonce na motocykl stejné značky), tak je nyní holou skutečností. 


Včera napsal italský webový server GPone.com, že německý superbikový pilot Max Neukirchner - aktuálně 18. jezdec šampionátu WSBK - hledá další motocykl Ducati Desmosedici GP11. Ačkoliv jak jezdec Max Neukirchner, tak i jeho manažer Arnd Seidel, se tvářili hodně překvapeně, když byli na tento problém otázáni, tak dle už jmenovaného italského  webu navštívili oba jmenovaní Grand Prix na Sachsenringu a tam také kontaktovali Dornu. 

"To je pravda, jednal jsem s Dornou, ale šlo o projekt Moto2", vysvětluje tuto schůzku Neukirchnerův manažer Seidel.  

Dle tohoto italského motoristického webu už ale byla kontaktována i továrna Ducati, zda existuje možnost ještě sedmého motocyklu Ducati na rok 2011! Ovšem italská továrna odpověděla zcela jasně: "Zůstaneme na rok 2011 pouze u šesti motocyklů". Tedy počítejme společně - dva pro tovární tým s Valentinem Rossim a Nicky Haydenem, jeden bude u Aspara pro Hectora Barberu a další pro našeho Karla Abrahama v týmu Cardion AB Motoracing. Zbývající dvě Ducati dostane stávající satelitní tým Pramac. 

Ačkoliv se v souvislosti s italskou stájí Pramac už několik týdnů hovoří o dvojici pilotů Aleix Espargaro / Loris Capirossi, tak ale stále chybí oficiální potvrzení tohoto týmu. A ačkoliv už minulou neděli mělo už být v Misanu vše oznámeno, tak opět nic. Dle Capirossiho manažéra Pernata je ze strany italského jezdce vše jasné, ovšem vkládá se otázka, proč Pramac stále ještě neoznámil oficiální dvojici na rok 2011? Nabízejí se tedy jen dva pravděpodobné důvody: Andrea Dovizioso, nebo dokonce Max Neukirchner.

"Cítím se pochopitelně hodně polichocen, jestliže se o mně mluví v takových souvislostech", řekl na přímý dotaz Max Neukirchner a hned pokračoval: "Bohužel nás autoři tohoto projektu ve skutečnosti ještě pořádně ani nekontaktovali, takže o tom zas tak moc nevíme. Je to pro nás hodně velké a příjemné překvapení a my sami jsme v situaci, ve které se moc nevyznáme".

Samozřejmě, že jak Dorna, tak i německá TV "Sport1", tedy ex-DSF, by jediného Němce v MotoGP viděli hodně rádi, ovšem chybí to podstatné, ten jeden volný motocykl! 

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 2.33
Známkováno: 3x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist