Několik informací ohledně týmu Kennyho Robertse

Jistota dodavatele motorů, jezdci se rýsují, možná budou i pneumatiky Michelin.

Několik informací ohledně týmu Kennyho Robertse
Dle nejaktuálnějších zpráv byla dosažená dohoda mezi týmem trojnásobného Mistra světa 500 ccm Kennyho Robertse sr. a továrnou Honda, která by měla dle této dohody v roce 2006 dodat Teamu Roberts motory RC 211V pro jejich stroj třídy MotoGP. Takováto dohoda není nová ani ojedinělá, stejné motory, které využívají motocykly Honda v šampionátu MotoGP, totiž již využívá i tým Moriwaki Racing ve svém prototypu.
Pro Kennyho Robertse sr. bude dodávka motorů Honda významnou podporou. Také to bude zřejmě znamenat, že od roku 1996, kdy Robertsův tým opustil stroje Yamaha a vydal se vlastní cestou, bude mít britský tým amerického krále nejkonkurenčnější materiál.
Do letošní sezóny vstoupil Team Roberts s motory KTM, jenže v polovině sezóny rakouská továrna upustila od projektu MotoGP a Roberts se musel spolehnout na své loňské pětiválce známé pod názvem Proton KR V5, se kterými však nastoupil pouze ve dvou závodech (Brno a Valencie).
V roce 2006 se možná v MotoGP také představí bratrská dvojice, protože dle nejčerstvějších informací by mohl Team Roberts nasadit do šampionátu MotoGP dva syny svého majitele. K závodům za tento tým jsou totiž připravení nastoupit Kurtis a Kenny Robertsové, kteří v nejprestižnějším šampionátu jako permanentí jezdci jezdili společně již v loňské sezóně, tehdy však ještě každý za jiného výrobce a jiný tým.
Ostatně starší Kenny junior měl zatím plnokrevný motocykl Honda RC 211V testovat již tento týden ve Valencii, ovšem zranění jeho zápěstí ho z tohoto testu vyřadilo. V žádném případě však není v souvislosti s rokem 2006 zmiňovaný Brit Shane Byrne, který za Team Roberts letos jezdil dokud do týmu putovaly dodávky z KTM. Dle zpráv, které jsou se jménem tohoto superbikového šampióna Velké Británie k dispozici, by se měl populární „Shakye“ vrátit do British Superbike, kde by měl snad hájit barvy továrního týmu Rizla Suzuki.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.



TOPlist