Něco o novém týmu MotoGP - FB Corse

Přibližně před 14 dny jsem psal, že do MotoGP se chystá nový tým, italská stáj FB Corse. Podívejme se trochu do zákulisí tohoto týmu.

Něco o novém týmu MotoGP - FB Corse
V článku uveřejněném na našem serveru pod názvem: Nový tým v MotoGP, s "wild card" už ve Valencii? jsme se seznámili s motocyklem, použitým motorem, šasím a dalšími základními parametry.

Nyní se podíváme trochu do zákulisí tohoto týmu a kdo připadá v úvahu jako jezdec.

Tento nový tým FB Corse pojede na motocyklu, který je postavený z převážně italských komponentů. U jeho zrodu stáli a stojí dva Italové, Andrea Ferrari a Sergio Bertocchi, proto také ten název FB. O design se pak postaral Mauro Forghieri, dřívější inženýr u Ferrari, Bugatti a Lamborghini. A motor vyvíjel jistý Franco Antoniazzi, muž který stál původně u vývoje projektu závodního motocyklu BMW kubatury MotoGP před rozhodnutím bavorské továrny BMW koncentrovat se pouze na superbiky. 

Přesto nemá tento projekt doposud žádného pilota a i z tohoto důvodu se původní předpoklad obsazení sedla tohoto závodního motocyklu hodně změnil. Už to nemusí být vyloženě italský jezdec, ba naopak. 


Horkým kandidátem je především španělský jezdec Toni Elias, letos jezdící MotoGP ve stáji Honda Gresini


Ale také vedoucí jezdec britského superbikového šampionátu  Leon Camier ze stáje Airwaves Yamaha. Angažováním tohoto jezdce by se naplnilo přání britské televize BBC, aby královskou kubaturu jezdil také jeden Ostrovan.

Mladý Ital Niccolò Canepa - z MotoGP týmu Pramac Ducati - a zkušený Japonec Shinya Nakano - superbikový tým Aprilia - jsou dále v hledáčku šéfů tohoto nového projektu.

A byl už vybrán rovněž testovací jezdec, italský pilot Roberto Rolfo, což potvrdil týmový šéf Andrea Ferrari v rozhovoru pro "motocorse.com."

Jelikož má tento projekt velkou podporu Dorny, tak právě tato organizace doporučila, aby se nový motocykl nezúčastnil letošního finále ve Valencii s "wild card", nýbrž se plně soustředil na sezonu příští, tedy 2010. Což má svou logiku, neboť ani jeden z vyjmenovaných čtyř pilotů nebude v tuto dobu už volný, navíc motocyklu chybí naježděné kilometry v testech. A ty budou mít nyní prioritu, v sedle s Robertem Rolfem bude motocykl FB Corse testovat nejdříve v italské Vallelunge a potom v Jerezu. Jelikož se jedná o nový tým, tak se na něho nevztahuje povinná zimní přestávka. 

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 1x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist