Návrat Suzuki do MotoGP v roce 2015

Suzuki Motor Corporation potvrdila termín návratu do elitní kubatury mistrovství světa silničních motocyklů, který stanovili na rok 2015. Zároveň bude jejich nový litrový prototyp MotoGP v pondělí poprvé testovat s ostatními členy paddocku královské kubatury na okruhu v Barceloně.

Návrat Suzuki do MotoGP v roce 2015
Japonský výrobce závodil v motocyklovém šampionátu naposledy v roce 2011. Tehdy už s jediným motocyklem a jezdcem Álvarem Bautistou. Po skončení sezony oznámili, že kvůli celosvětové ekonomické situaci a nedostatečné konkurenceschopnosti jejich prototypu opustí seriál Grand Prix. Suzuki byla po Kawasaki druhým výrobcem, který sáhl k tak razantním opatřením.

Nyní je Suzuki Motor Corporation znovu připravena vyzkoušet nový prototyp, který má za úkol posílit jméno jejich značky v celosvětovém konkurenčním boji výrobců motocyklů. Japonský výrobce tak v Barceloně zahájí dlouhou cestu příprav na plánovaný vstup do MotoGP.

Šéfem evropského testovacího týmu Suzuki je Davide Brivio a vývojovým jezdcem nového prototypu Francouz Randy De Puniet, který je zároveň členem týmu Power Electronics Aspar v MotoGP.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.33
Známkováno: 3x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist