Naši divočáci v Brně

Je už tradicí, že na většině Grand Prix se představí na „divokou kartu“ i jezdci, kteří se jinak mistrovství světa neúčastní. Nejinak tomu bude i v Brně, kde ve stopětadvacítkách budeme moci držet palce čtyřem našim „divočákům.“

Naši divočáci v Brně
Ono těch divokých karet bude víc. Kromě našich pojede ve stopětadvacítkách Němec Jonas Folger na KTM, ve dvěpade potom jeho krajan Toni Wirsing na Hondě a také Ital Federico Sandi na Aprilii. Nás ale samozřejmě zajímají hlavně naše želízka v ohni, podívejme se, která to budou.

Karel Pešek

Kája svoji kariéru začal stejně jako jeho bratr na minibiku a přestože nedosáhl v této disciplíně takových úspěchů jako Lukáš, přestoupil do světa „velkých“ motorek. Už nyní lze říci, že to byl rozhodně krok správný, v Brně se představil jako patnáctiletý už vloni, kde jel s Hondou v týmu Intermoto Czech. Přestože spolupráce s Intermotem pokračuje i letos, jeho domovským týmem je Czech Road Racing Junior Team. Pojede se strojem Aprilia, se kterým jezdí republikový šampionát a také mistrovství Německa. V našem šampionátu jednoznačne směřuje k titulu ve třídách stopetadvacítek „dospělých“ i juniorů, v německém IDM je zatím desátý. V Brně zajel zatím nejlepší čas 2:13, na Grand Prix by chtěl být ještě o dvě vteřiny rychlejší a stejně jako vloni se kvalifikovat do závodu. Při loňském závodě ztratil na vítězného Faubela jedno kolo a dojel na jednatřicátém místě.

Datum narození: 2. srpna 1992
Místo narození: Praha
Bydliště: Praha
Výška: 169cm
Váha: 52kg
Hobby: fotbal
Oblíbený jezdec: bratr Lukáš, Valentino Rossi
První GP: 2006, Brno 125ccm
Motocykl: Aprilia
Tým: Czech Road Racing Junior Team


Lukáš Šembera

Nejmladší z našich „divočáků“ si letos v Brně odbude svůj světový debut, ale rozhodně není tím nejméně zkušeným. V loňské sezóně startoval v Red Bull Rookies Cupu, ve kterém upoutal pozornost pana Matteoniho. V jeho týmu letos jezdí španělský šampionát CEV 125 ccm, kde je zatím devatenáctý, ale při posledním závodě v Albacete skončil na vynikajícím šestém místě. Kromě španělského mistráku si letos vyzkoušel i mistrovství Německa IDM a jel i náš mistrák v Brně, kde přes skončil na třetím místě. Velkou výhodou bude jeho motocykl Aprilia, který v loňské sezóně vodil Rumun Robert Muresan. V loňském brněnském redbulláckém klání skončil Lukáš na dvanáctém místě.

Datum narození: 16. října 1992
Místo narození: Brno
Bydliště: Brno
Výška: 167 cm
Váha: 49 kg
Hobby: kolo, supermotard
Motocykl: Aprilia 125 RS
Tým: Matteoni Racing


Andrea Toušková

Už je to pět let, kdy se Markéta Janáková přestavila v domácí Grand Prix a spousta lidí bya překvapena, že dokáže být taková dívenka takhle rychlá. Markéta už patří mezi stálice tohoto sportu a nyní nám vyrůstá stejně nadějná závodnice, patnáctiletá Andrea Toušková. Také ona začínala na minibiku na kterém získala dokonce domácí i evropský titul. Letošní start bude jejím debutem v mistrovství světa. Připravuje se na něj tvrdší fyzickou přípravou, pár rad přidal týmový kolega Karel Májek, který si vyzkoušel brněnský závod vloni. Doufejme, že Andreu nebude limitovat její nedávné zranění z úvodního závodu IDM na Lauzitsringu, kde si zlomila zápěstí.

Datum narození: 26. září 1992
Místo narození: Děčín
Bydliště: Brno
Výška: 165cm
Váha: 48kg
Hobby: sport, hudba, četba
Oblíbený jezdec: Valentino Rossi
Motocykl: Honda 125 RS
Tým: Eurowag Junior Racing Team


Michal Prášek

Pro Michala to bude už třetí start na domácí Velké ceně, poprvé startoval v roce 2006, kdy skončil na 32. pozici, vloni pak závod nedokončil. V loňské sezóně však získal titul mistra České republiky ve stopětadvacítkách, letos je prozatím na třetím místě. Pojede s Hondou 125 z roku 2002, na které bude mít však některé novější díly. Hlavním cílem je pro něho kvalifikace do závodu. Mezi našimi divokými kartami bude nejstarší, je mu už devatenáct let a tomu odpovídá i jeho váha a výška, která by se hodila na cokoli jiného víc, než na stopětadvacítku.

Datum narození: 6. prosince 1988
Místo narození: Havlíčkův Brod
Bydliště: Havlíčkův Brod
Výška: 177cm
Váha: 68kg
Hobby: plavání, minibike, skútr
Oblíbený jezdec: Casey Stoner
První GP: 2006, Brno 125ccm
Tým: Roháč & Fejta Motoracing Team
Motocykl: Honda
 

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist