Napínavý boj o Top 5

V MotoGP nejde jen o msitrovský titul, celkem jasně se vkládá otázka, kdo bude prvním za silnou čtyřkou? Neboť dostat se stabilně mezi kvarteto Rossi, Stoner, Lorenzo a Pedrosa, je asi na stejné úrovni zázraku, jako trefit se fotbalovým míčem do golfové jamky jedním úderem golfové hole!

Napínavý boj o Top 5

Boj o 5. místo v mistrovství světa MotoGP bude zřejmě i letos (tedy kromě souboje o titul mistra světa a o nejlepšího "rookie") velmi sledovanou záležitostí. Vloni se to podařilo Colinu Edwardsovi, ovšem se ztrátou plných 59 bodů na čtvrtého Stonera a to tento Australan ještě tři závody pro nemoc vynechal. 

Musíme si totiž uvědomit, že z 51 možných podiových umístění v sezóně 2009 jich pouze 6 nepatřilo silnému kvartetu. Těmito výjimkami byli Dovizioso, Edwards a De Puinet v Doningtonu, Elias v Brně, De Angelis v Indianapolis a Melandri v Le Mans.  

Dle mého názoru má "na skok" do Top 5 největší šance superbikový mistr světa Ben Spies na motocyklu Tech3 Yamaha. Tento Američan se objevil ve světě MotoGP jako kometa a myslím si, že své zkušené krajany Edwardse a Haydena dostane brzy do vlastního stínu.


Zkušený Američan Colin Edwards a - Spiesův týmový kolega - ovšem rozhodně nespěchá do závodnické penze, navíc si musíme uvědomit jednu podstatnou věc: Jeho ex-týmový kolega a také mistr světa superbiků James Toseland začal v MotoGP v roce 2008 velmi dobře:  hned na úvod byl 6. v Losailu a v Jerezu, po dvou rocích ho ale Edwards "poslal" nazpět do superbiků.


Možná bude tím překvapením o boj v Top 5 právě ex-mistr světa Nicky Hayden. Ten má letos asi poslední šanci se prosadit s továrním motocyklem, neboť si myslím, že v případě dalšího neúspěšného roku, když po zisku titulu mistra světa 2006 se na továrních motocyklech Honda (2007 a 2008, 8. resp. 6. místo) a Ducati (2009 - 13.) nedokázal prosadit - nevyhrál ani jeden závod Grand Prix a nějakou tovární motorku by už asi těžko dostal a čekala by ho buď satelitní stáj v MotoGP, v tom lepším případě pak odchod do superbiků. 


Velké šance o Top 5 se ale dají přičíst Italovi Andreovi Doviziosovi, ten má stejně jako Hayden zřejmě "nůž na krku". Nakonec na posledním testu v Kataru byl Andrea třetí. V sázce je pro Doviziosa letos hodně, jak Stoner, tak Lorenzo mu mohou sebrat jeho místo v továrním týmu Hondy...!


Těžko se dá počítat s tím, že ex-vicemistr světa Marco Melandri bude patřit k této skupině vyvolených. Nová Honda RC212V, kterou má Melandri k dispozici, není zatím konkurence schopná.


To stejné se dá bohužel říci "v modrém" o Lorisi Capirossim, jeho vůle po vítězství je asi silnější než současný motocykl Suzuki. 

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 2.00
Známkováno: 3x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist