Napínavé finále Bautisty s Crutchlowem

Závod v Malajsii rozehrál Álvaro Bautista velmi dobře, když po startu figuroval mezi jezdci vpředu. Španěl pak bojoval s Valentinem Rossim, ale měl problém s brzdou a jen tak tak se udržel na dráze. Závěr klání strávil dalším soubojem s jezdcem Yamahy, tentokrát britským závodníkem Calem Crutchlowem.

Napínavé finále Bautisty s Crutchlowem
Souboje Álvara Bautisty a Cala Crutchlowa okořenily druhou polovinu závodu královské kubatury. Mezi jezdci od prvního po čtvrté místo byly velké rozestupy, ale souboj o páté místo v závěrečných kolech gradoval a vyvrcholil až v nájezdu na cílovou rovinku.
Tam Bautista využil Britova zaváhání a Cala Crutchlowa porazil rozdílem 0,152 sekundy. V průběžném hodnocení zůstává Cal Crutchlow se 166 body pátý a na šestého v pořadí Álvara Bautistu má náskok rovných třicet bodů. Álvaro Bautista využil absence zraněného Stefana Bradla a posunul se pořadím na šesté místo.

„Podařilo se mi dobře odstartovat, což mi umožnilo dostat se do přední skupiny, ale pak jsem měl moment, kdy se mi nepodařilo úplně zmáčknout přední brzdovou páku a byl jsem dlouhý,“ řekl po skončení závodu v Malajsii Álvaro Bautista. „Trvalo mi pár kol než jsem se na brzdách cítil znovu jistý a ztratil tím kontakt. Možná jsem při souboji s Valentinem přehřál brzy. To byla škoda, ale pak jsem bojoval s Crutchlowem, šel do toho naplno, zatnul zuby a nakonec ho porazil.“
Cal Crutchlow měl v úmyslu dojet Valentina Rossiho a poprat se s ním o čtvrté místo. Nakonec bojoval s Álvarem Bautistou až do posledních metrů závodu královské kubatury a cílem projel šestý. Naposledy získal britský jezdec týmu Monster Yamaha Tech 3 páté místo v Indianapolisu. O té doby mezi prvními pěti chyběl v Brně, Silverstonu, Misanu, Aragonii a teď také v Sepangu.

„Byl to těžký závod, ale s šestým místem jsem spokojen, i když by samozřejmě bylo lepší, kdybych souboj s Álvarem vyhrál,“ uvedl v Sepangu Cal Crutchlow. „To je teď asi můj limit. Navíc jsme věděli, že to není snadná dráha pro Yamahu.“
„Hodně času jsem ztratil soubojem s Álvarem, protože jsem chtěl za to vzít a možná i dojet Valentina. V úvodu závodu jsem ale motorku na měkké přední pneumatice nedokázal ubrzdit a zažil pár horkých chvilek. Také jsem zápolil s nedostatečnou zadní přilnavostí, což mi závod hodně zkomplikovalo.“


„S Álvarem to byla hezká bitva a byla škoda, že mě porazil. Nakonec je to ale on, kdo má technický komplet, který dnes vyhrál závod. S šestým místem jsem spokojený, ale už nejsem tak spokojený se ztrátou na Daniho. Věřím, že na Phillip Islandu budeme silnější,“ dodal odhodlaně pátý muž průběžného pořadí Cal Crutchlow.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.50
Známkováno: 2x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist