Nadějná sezona pro Haydena, předvídá Mamola

Bývalá jezdecká hvězda závodních okruhů mistrovství světa silničních motocyklů Randy Mamola nabídl na adresu svého krajana Nicky Haydena jen pozitivní předpovědi, když hovořil o jeho možnostech pro nadcházející ročník seriálu Grand Prix, který se nese ve znamení Haydenova návratu k Hondě.

Nadějná sezona pro Haydena, předvídá Mamola
Nicky Hayden je v současné době posledním Američanem, který vyhrál světový titul královské kubatury motocyklového seriálu Grand Prix. Ten získal v roce 2006, coby jezdec tovární stáje Hondy a právě ve spojení Hayden – Honda vidí Randy Mamola nadějí na vzkříšení amerického závodníka po ne zrovna ideálním období u Ducati.
Čtyřiapadesátiletý Randy Mamola byl vicemistrem světa půllitrové kubatury celkem čtyřikrát, takže má zkušenosti na rozdávání. V rozhovoru s motogp.com rodák z Kalifornie na adresu Nicky Haydena uvedl: „Nicky na Hondě, to bude zase něco. Je to mistr světa z roku 2006 a oni teď doufají, že dostal ten správný technický komplet. Ve skutečnosti si snad ani nemohl vybrat lepší tým než je právě Aspar.“

Tým Aspar koncem loňské sezony uzavřel éru spojenou s Aprilii a nakoupil produkční Hondy RCV1000R, což je dle expertů dravec ve vodách nové kategorie Open. Aspar vyměnil komplet jezdeckou sestavu, získal hlavního sponzora pro sezonu 2014 v podobě energetického nápoje Drive M7 a to vše ve spojení s Haydenem a Aoyamou dělá ze španělského týmu velkého favorita soutěže.
V současné době je Randy Mamola manažerem britského závodníka Bradley Smithe z týmu královské kubatury Monster Yamaha Tech 3 a zároveň dohlíží na svého syna, jímž je Dakota Mamola, který jak doufá bude letos závodit ve španělském seriálu CEV.

Mamola tak dobře zná přístup Španělska k výchově mladých jezdců, který jim dnes přináší úspěchy ve všech třech motocyklových kubaturách, v níž jen loni získali světový titul pouze jezdci ze Španělska. „Španělům se teď vrací jejich dřívější sponzoring a investice, což měli Američané před třiceti lety,“ pokračoval Randy Mamola. „Když jsem na závodní dráze, a když vidím španělskou vlajku a slyším hrát španělskou národní hymnu, jen vidím, kolik skvělých sportovců mají ve všech třech třídách.“

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 1x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist