Na MotorLand Aragónu byl nejrychlejší Lorenzo

Ve středu byly povětrnostní podmínky na okruhu MotorLand Aragón nesrovnatelně lepší než tomu bylo v úterý, kdy vlastně celý den propršelo, což uvěznilo oba tovární jezdce HRC v boxech. Ve středu se jezdilo hodně rychle a padly rekordy.

Dopoledne v Aragonii patřilo jezdcům tovární Yamahy. Jorge Lorenzo nejdřív zajel 1´49,611 sekundy, druhý byl se ztrátou desetiny Dani Pedrosa a na třetím místě s časem 1´49,882 sekuny Valentino Rossi. Randy De Puniet pokračuje společně s kolegou Nobuatsu Aokim v testování litrové Suzuki a na Lorenza ztrácel přes dvě sekundy. Těsně před dvanáctou se do vedení posunul Valentino Rossi, když zajel 1´49,569 sekundy, ale ani to mu nestačilo, aby dopolední část uzavřel na špici výsledkové listiny, protože přesně ve dvanáct šel znovu do vedení Jorge Lorenzo s časem 1´49,297 sekundy.
Třicet minut po jedné nastavil Valentino Rossi 1´49,007 sekundy a šel do vedení. Druhý byl Dani Pedrosa, který na Itala ztrácel 0,112 sekundy, třetí Jorge Lorenzo 0,193 sekundy. Marc Márquez byl o půl sekundy pomalejší, dvojice Sefan Bradl s Álvarem Bautistou ztrácela přes sekundu. Těsně před jednou Dani Pedrosa jako první pokořil hranici minuty a devětačtyřiceti sekund, když zajel kolo časem 1´48,929 sekundy.

Společně s Valentinem Rossim tak překonali rekord okruhu Casey Stonera z roku 2011 – 1´49,046 sekundy. Kvalifikační rekord v Aragonii také patří Australanovi, když na pole position zajel v roce 2011 časem 1´48,551 sekundy.
Něco po půl čtvrté zajel Marc Márquez čas 1´48,654 sekundy a zařadil se tak mezi jezdce, kteří ve středu zajeli rychleji než je platný rekord okruhu. Zároveň převzal vedoucí postavení v tabulce časů a hned v dalším rychlém kole si ji pojistil časem 1´48,434 sekundy. Samozřejmě, tímto časem Marc Márquez překonal i kvalifikační rekord okruhu!
Nakonec všem vypálil rybník Jorge Lorenzo, když málem pokořil hranici minuty a osmačtyřiceti sekund neuvěřitelným časem 1´48,076 sekundy. Španěl zkoušel novou pneumatiku a pár dalších drobných změn. Marc Márquez skončil celkově druhý a posledním jezdcem s časem pod 1´49 sekundy byl Dani Pedrosa. Dani Pedrosa test v Aragonii dnešním dnem ukončil, jeho kolega Marc Márquez pokračuje ještě ve čtvrtek. Oba jezdci tovární Hondy zajeli svá dnešní maxima v sedlech současných prototypů RC213V. Čtvrtý  Valentino Rossi pracoval na nastavení přední části Yamahy, kde ještě postrádá potřebnou jistotu. S nastavením a přední vidlicí byl v závěru testu spokojen, protože teď může brzdit mnohem intenzivněji a tudíž později.
Mimo továrních jezdců testovali na dráze Motorland Aragónu také jezdci satelitních týmů Hondy Stefan Bradl (LCR Honda MotoGP) a Alvaro Bautista (GO&FUN Honda Gresini). Německý závodník pracoval na některých zlepšeních jeho současného prototypu, ale také stejně jako včera testoval novou Hondu 2014, což jasně napovídá, že s ním vedení HRC počítá i do budoucna. Álvaro Bautista dnes především testoval nové odpružení Showa.

Testovací jezdec Suzuki Randy de Puniet byl tentokrát o něco víc vzadu než tomu bylo v Barceloně. Jediný s Bautistou dnes nepřekročili hranici minuty a padesáti sekund. Na další zlepšení budou mít u Suzuki prostor ještě zítra.