Na Lorenza čeká dvanáctihodinovka v Abú Dhabí

Také Jorge Lorenzo, stejně jako ostatní jeho kolegové z MotoGP, zatím odpočívá aktivně a o víkendu absolvuje dvanáctihodinový vytrvalostní závod na okruhu Yas Marina v Abú Dhabí ve Spojených arabských emirátech.

Na Lorenza čeká dvanáctihodinovka v Abú Dhabí
Motocyklový závodník Jorge Lorenzo nastupuje do vytrvalostního klání v Emirátech s týmem Kessel Racing a za volantem výkonného stroje Ferrari 458 Italia GT3 Challenge Evo. V týmu Kessel Racing nebude rodák z Mallorky sám a za volantem Ferrari se bude střídat s Australanem Liamem Talbotem, Jacquesem Duvyersem z Belgie a Italem Marco Zanuttinim.
„Spolupracovat s Jorgem je pro mě velkým privilegiem,“ uvedl pro Eurosport Liam Talbot. „Třebaže na něho čeká závodní premiéra za volantem 458, už se nemůžu dočkat až vyjedeme na dráhu a uvidíme, čeho jsme schopni dosáhnout s tímto neuvěřitelným závodním autem.“

Do Abú Dhabí dorazil Jorge Lorenzo ve čtvrtek, protože na něj čekalo seznámení s týmem, týmovými kolegy a samotným autem. Jorge Lorenzo sice není tak zkušený v automobilových závodech, jako třeba jeho týmový kolega Valentino Rossi v rallye, ale také to není žádný nováček. V roce 2010 byl druhý s Fiatem 500 v 500Km Alcanizu a o rok později závodil v závodu 24Hodin Barcelony se Seatem Leon Supercoca. Ferrari je ale zatím jeho nejrychlejší auto, s nímž bude závodit.

„Rád dělám během zimy podobné věci,“ prozradil Jorge Lorenzo, jehož sponzorem v MotoGP je právě Monster Energy, který také podporuje tým Kessel Racing. „Je to skvělý způsob jak se uvolnit a přitom zažít chuť závodění. Mít příležitost řídit Ferrari na tomto speciálním okruhu je naprosto jedinečné. Jet vytrvalostní závod mě opravdu motivuje.“

Dvanáctihodinovka startuje v sobotu 13.prosince 2014 a je rozdělena na dvě etapy – první polovina za denního světla, druhá po tříhodinové přestávce už pod umělým osvětlením. Tento formát je ve vytrvalostních závodech celkem dost netradiční, ale o to zajímavější.

Program Gulf 12 Hours - 12H Yas Marina.pdf

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 1x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist