Na Grand Prix je prodáno o třetinu víc vstupenek než před rokem

Diváckým rekordem by mohla skončit letošní Cardion ab Grand Prix České republiky. Do 30. června si vstupenky na závodní víkend na Masarykově okruhu koupilo přibližně o třetinu víc motocyklových fanoušků než před rokem. Tržby za vstupenky ke stejnému datu stouply asi o dvacet procent. Předprodej vstupenek končí tento pátek 22. července.

Na Grand Prix je prodáno o třetinu víc vstupenek než před rokem
Automotodrom Brno pro letošní Grand Prix upravil systém vstupného na jednotlivé tribuny. I nejlevnější vstupenka tak majitele opravňuje ke vstupu na nejoblíbenější přírodní tribunu C, ze které je výhled na nejatraktivnější část závodní dráhy, takzvaný Stadion.

„Na vyšším počtu prodaných vstupenek se podepsala vánoční akce, ve které jsme základní třídenní vstupenku prodávali za necelých tisíc korun. I v dalších měsících je ale prodej vstupenek vyšší než o rok dřív,“ uvedl marketingový ředitel Automotodromu Brno Michal Klouda.

Větší zájem fanoušků lze očekávat hlavně díky účasti Karla Abrahama v nejprestižnější kubatuře MotoGP. „Bude to historicky poprvé, kdy v MotoGP bude startovat Čech. Navíc pokud vyjdou nominace na divoké karty, mohou se fanoušci těšit na českého závodníka v každém závodu, který se o víkendu od 12. do 14. srpna v Brně pojede,“ zve výkonná ředitelka Automotodromu Brno Ivana Ulmanová.

V kategorii do 125 ccm bude startovat stálý jezdec šampionátu Jakub Kornfeil, divoké karty dostali nadějní čeští závodníci Ladislav Chmelík a Miroslav Popov a Slovák Jakub Jantulík. V kategorii Moto2 dostal divokou kartu Lukáš Pešek, dlouholetý účastník seriálu Grand Prix, který letos jezdí ve španělském národním šampionátu odpovídajícím svojí specifikací právě Moto2.

Předprodej vstupenek končí 22. července. Poté bude možné vstupenky koupit fyzicky v hlavní budově na Masarykově okruhu nebo na prodejních místech Ticketstream.
 
„Od 8. srpna budou otevřeny i pokladny na Masarykově okruhu,“ upřesnil Klouda. Ceny třídenních vstupenek nyní začínají na 1490 korunách, v přímém prodeji budou stát 1850 Kč. Nejlevnější místenky na sedadlové tribuny jsou k dispozici za 2590 korun, od příštího týdne budou o šest set korun dražší.

Velký zájem je o speciální vstupenku na Pit Walk a do Paddocku. Automotodrom Brno po dohodě s promotérskou organizací šampionátu Grand Prix uvolnil do prodeje čtyři sta vstupenek, se kterými se lidé ve čtvrtek 11. srpna odpoledne dostanou do boxové uličky a dokonce i do přísně střeženého MotoGP paddocku, kde mají zázemí týmy královské kubatury.
 
„Vstupenka do boxové uličky a do paddocku stojí 1000 korun a víc jak polovina je už vyprodána,“ doplnil Michal Klouda. Vstupenky Pit Walk + Paddock bude možné nakupovat on-line i po skončení oficiálního předprodeje.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 1x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist