Na dráze IMS testoval Young s Rispolim

V Indianapolis Motor Speedway (IMS) tento pátek testovala dvojice Američanů, kteří se připravují na závod seriálu Grand Prix v kubaturách MotoGP a Moto2. Pětadvacetiletý Blake Young pojede na divokou kartu v královské kubatuře s týmem Attac Performance, dvaadvacetiletý James Rispoli v Moto2 s týmem GPTech.

Na dráze IMS testoval Young s Rispolim
Blake Young pochází z Madisonu ve Wisconsinu a v motocyklovém seriálu AMA Pro získal v posledních dvou letech titul vicemistra v kubatuře Superbike. V letošním roce už měl možnost se na divokou kartu představit v kubatuře MotoGP na okruhu v Texasu a naposledy v Laguně Seca, kde ale do závodu vůbec nenastoupil, když svůj motocykl zničil pádem v tréninkové fázi příprav amerického víkendu na západním pobřeží Spojených států.
Nyní má Blake Young litrový motocykl APR Kawasaki připravený pro další závod Grand Prix, který už příští týden přivítá právě Indianapolis. „Je vzrušující být doma v Americe a mít šanci jet závod světové úrovně a ještě na okruhu jakým je Indianapolis Motor Speedway,“ uvedl po pátečním testu Blake Young. „Můj tým odvedl skvělou práci a postavil pro víkendový podnik novou motorku. Jsem mladý jezdec, jenž se snaží udělat jméno, takže mít možnost tu zajet nějaký dobrý výsledek je šance, jak předvést svůj talent.“

Na podvozku Tech 3 pojede na divokou kartu závod Moto2 jezdec z Ormond Beach na Floridě James Rispoli. Dvojnásobný šampion západní divize třídy SuperSport bude v Indianapolis závodit s týmem GPTech. Závodní stáj z Michiganu už má zkušenost z mistrovství světa, protože v Indianapolis závodil v roce 2010 s Jasonem di Salvou (9.místo) a o rok později s Jacobem Gagnem (31.místo). Loni nastoupili na divokou kartu v MotoGP a cílem IMS tehdy projel Aaron Yates šestnáctý.
„Je to poprvé, co tady jezdím a připravuji se na víkend MotoGP,“ prozradil po testu v Indianapolis James Rispoli. „Prvních pár kol bylo poučných v rámci seznámení se s okruhem, kde jsem a co dělám a to vše ještě předtím než se zaměřím na závodění. Snažil jsem se vstřebat maximum informací než se pustíme do práce. Od závodění na takovéto světové úrovní ani nevím co mám očekávat, ale chci poděkovat všem u GPTech, kteří mi dali šanci ukázat svůj talent.“

Závodní víkend Velké ceny Indianapolis zahájí páteční tréninky už příští týden 16. srpna 2013.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist