Na Assen Hayden rád vzpomíná

Američan Nicky Hayden je po sedmi úvodních Grand Prix průběžně dvanáctý, druhý nejlépe postavený jezdec kategorie Open a nejlepší z jezdců na motocyklech Honda RCV1000R. Po pádu v Le Mans a předčasnému ukončení víkendu v Mugellu, absolvoval operaci zápěstí a po necelých dvou týdnech už závodil v Barceloně.

Na Assen Hayden rád vzpomíná
Nicky Hayden měl smůlu ve Francii, protože tam Američana poslal k zemi hned v úvodu závodu Ital Andrea Iannone. Pádem si Američan obnovil zranění zápěstí, které ho už stejně nějakou dobu trápilo. Další závodní víkend v italském Mugellu musel kvůli bolestem předčasně ukončit a okamžitě podstoupil operační zákrok. Už to vypadalo, že Barcelonu vynechá, ale Hayden zabojoval, do závodu nastoupil a v cíli katalánské Grand Prix byl dvanáctý.
Do Assenu se Nicky Hayden těší už jenom proto, že na tom bude po fyzické stránce o něco lépe a také je to okruh, který by měl RCV1000R vyhovovat. Zkušeností s místní dráhou má na rozdávání a rovněž motivující může být vzpomínka na vítězství z roku 2006, kdy vyhrál světový titul královské kubatury.

„V Katalánsku jsme měli náročný víkend, ale zvládli jsme zajet dobrý závod,“ řekl Nicky Hayden a dále pokračoval: „Doufejme, že tento víkend v Assenu bude s menšími problémy, protože mám tuto dráhu moc rád a mám na toto místo řadu hezkých vzpomínek díky několika dobrým výsledkům z minulosti. Těším se tam a doufám, že budu silnější než posledně.“
„Papírově bychom v Assenu měli být víc konkurenceschopnější než v Barceloně, protože rovinky tam jsou kratší a vůbec charakter dráhy by měl našim motorkám lépe vyhovovat. Počasí je sice v Holandsku pokaždé dost nestále, ale těším se tam na závodění a doufám, že také na lepší výsledek než v Barceloně,“
dodal Američan.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 1x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.



TOPlist