MZ má problémy s penězi

Na tiskové konferenci minulý týden chtěli majitelé firmy MZ Martin Wimmer, Ralf Waldmann a Dr. Martina Häger oznámit v jakém stavu je současný projekt továrny MZ a jak je to se závoděním v Moto2.

MZ má problémy s penězi
Bohužel ale museli oznámit, že budoucnost továrny MZ je hodně nejistá. Poslední rozhovor s jednou bankou totiž vyzněl negativně a jeden ze tří majitelů, Martin Wimmer, to komentoval následovně: "Pro naše další financování a výrobu motocyklů MZ RT 125 a skútrů "Charly" potřebujeme nutně peníze. Ty mělo zajistit bankovní konsorcium, z nichž ale jedna od projektu odstoupila".


"Naštěstí jsme ale našli další banku, která momentálně zkoumá všechny naše podklady.", dodal dále Martin Wimmer. 


Co se týká projektu Moto2, tak je situace následovná: "V oddělení prototypů se projektem Moto2 zabývají momentálně dva až tři technici, kteří uvádějí do praxe mou vyvinutý a patentovaný koncept podvozku.  V únoru chceme dále testovat a snad s naším Know-how obdržíme přece jen jedno startovní místo ve světovém šampionátu Moto2", dodává dále Wimmer a říká, že tento projekt Moto2 je kompletně financován ze soukromých peněz investorů. 

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist