Motul TT Assen – V pátek je nejrychlejší Viñales, Abraham jedenáctý

V pátek ráno bylo v Assenu oblačno, ale sucho. Jezdci a týmy mistrovství světa silničních motocyklů měli první den na programu celkem dva volné tréninky. Pro jezdce královské kubatury byly tyto jízdy s ohledem na vývoj počasí důležité, protože pokud bude v sobotu pršet, nikdo z jezdců už nezrychlí, aby narušil první desítku s přímým postupem do druhé kvalifikace. V MotoGP má Česká republika zastoupení v Karlu Abrahamovi (Ducati), který byl první den jedenáctý, Jakub Kornfeil (Peugeot) zajel v kombinaci volných trénink Moto3 na sedmadvacáté místo.

Moto3 – 1.volný trénink

Po dvacet minutách měl na kontě nejrychlejší čas 1'44,046 sekundy Tatsuki Suzuki (SIC58 Squadra Corse). Jedenáct tisícin ztrácel Gabriel Rodrigo (RBA BOE Racing Team), tři desetiny Joan Mir (Leopard Racing). Časy do pátého místa měli Juanfran Guevara (RBA BOE Racing Team) a Bo Bendsneyder (Red Bull KTM Ajo). Jakub Kornfeil (Peugeot MC Saxoprint) byl s kolem za 1'44,763 sekundy prozatím devátý v pořadí. Posledním jezdcem v jedené sekundě byl Enea Bastianini (Estrella Galicia 0,0).

První trénink vyhrál časem 1'43,231 sekundy Philipp Öttl (Südmetall Schedl GP Racing). Na druhé pozici je Enea Bastianini, jehož čas byl o desetinu pomalejší. Třetí je Romano Fenati (Marinelli Rivacold Snipers) a čtvrtá Maria Herrera (AGR Team), což je na úvod víkendu pořádné překvapení. První pětici nejrychlejších uzavírá Bo Bendsneyder. Český závodník Jakub Kornfeil je s maximem 1'44,331 sekundy šestnáctý, takže celkem pozitivní vstup do závodního víkendu. V šestnácté zatáčce havaroval Andrea Migno (SKY Racing Team VR46), ale bez následků v podobě zranění.

Motul TT Assen, Moto3 – 1.volný trénink