Motul TT Assen – Nesmírně vyrovnanou bitvu o pole position vyhrál Márquez

Sobotní ráno v Assenu je podobně jak v pátek slunečné s teplotami, které začínaly na dvaceti stupních. To je výrazná změna oproti loňskému roku, protože to v Assenu už od rána silně pršelo. Od devíti hodin startují poslední volné tréninky, krátce před obědem zahájí jezdci kvalifikační bitvy o pozice na startu závodů Moto3, Moto2 a MotoGP. Z České republiky jede v třídě MotoGP Karel Abraham (Ducati), v třídě Moto3 je Jakub Kornfeil (KTM) a v Red Bull Rookies Cupu je Filip Salač (KTM), který má v sobotu odpoledne první závod víkendu v Assenu.

Moto3 – 3.volný trénink

V polovině třetího tréninku vedl tabulku časů Aron Canet (Estrella Galicia 0,0) s kolem za 1'42,655 sekundy. Jorge Martin (Del Conca Gresini Moto3) byl po páteční nehodě zpátky na trati a prozatím figuroval na druhé pozici, třetí byl Marcos Ramirez (Bester Capital Dubai). Pětici nejrychlejších uzavírala dvojice Enea Bastianini (Leopard Racing) a Jaume Masia (Bester Capital Dubai). Český závodník Jakub Kornfeil (Redox PrüstelGP) měl prozatím až dvaadvacátý čas 1'44,660 sekundy.

Havaroval Fabio Di Giannantonio (Del Conca Gresini Moto3), který vyvázl bez zranění, ale motorka měla dost, takže pro Itala trénink předčasně skončil a mechanici mají co dělat, aby Hondu do kvalifikace opravili.

Třetí trénink vyhrál časem 1'42,308 sekundy Marco Bezzecchi (Redox PrüstelGP), který své maximum na kolo zajel v posledním měřeném kole. Druhý Aron Canet ztratil 0,347 sekundy, třetí Tatsuki Suzuki (SIC58 Squadra Corse) byl o půl sekundy pomalejší. Čtvrtý je Enea Bastianini a pátý Lorenzo Dalla Porta, který v jedné ze zatáček málem poslal k zemi Jorge Martina, který trénink dokončil osmý. Jakub Kornfeil je šestým nejrychlejším jezdcem, ale situaci v Assenu mu výrazně zkomplikovala penalizace z pátečního tréninku.

FB Jakuba Kornfeila: „Na základě rozhodnutí vedení závodu bude Jakub Kornfeil na startovním roštu odsunut o dvanáct pozic kvůli překročení 110 % času nejrychlejšího sektoru, což bylo vyhodnoceno jako čekání.“

Motul TT Assen, Moto3 – 3.volný trénink