Motory....

Pochopitelně i tento rok platí pro královskou kubaturu omezení šesti motorů na rok, jinak hrozí trest. Nejblíže mu je ex-šampion Valentino Rossi s motocyklem Ducati.

Motory....
V loňském roce sice udělala Dorna s IRTA a MSMA vyjímku a povolila pro Suzuki celkem devět motorů, aby ji udržela při závodění v MotoGP. To ale letos nebude, ostatně to pravidlo bylo vloni upraveno jen, aby Suzuki vyhovovalo: "Devět motorů může použít pouze ta továrna, která v posledních dvou létech nevyhrála víc jak dva závody na suchu."

Nyní se MSMA zasadila o to, aby toto bylo pravidlo bylo dodržováno všemi továrnami a stejné pravidlo bude platit i v roce 2011.
Prvním, kdo zřejmě bude postižen tímto trestem, se zdá být tovární jezdec Ducati, Valentino Rossi. Ačkoliv ještě nejsme ani v polovině sezóny - je odjeto pouze 7 závodů, tak má už zaplombovány motory "4" a "5". A do konce sezóny jich může použít maximálně šest, každý další použitý motor je důvodem k následujícímu trestu: Pilot musí odstartovat do závodu z boxové uličky a to až 10 sekund po posledním jezdci.

To ovšem jmenovaného Itala moc nevzrušuje, titul už stejně nezíská a tak "The Doctor" říká: "Se starým motorem by pro nás stejně žádné kvítí nerozkvetlo a tak prostě budeme v jednom závodě startovat zezadu. Jistě se tomu pokusíme zabránit, ale pokud nám šest motorů nebude stačit, tak musíme nějaký ten závod obětovat".
 

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 1x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist