MotoGP: Začíná se točit přestupový kolotoč?

Dle italských motocyklových serverů začala Honda s "honem" na Caseyho Stonera. Znamená to už předčasné roztočení přestupového kolotoče?

MotoGP: Začíná se točit přestupový kolotoč?
Letošní rok možná nebudou Valentino Rossi a Jorge Lorenzo těmi, kteří budou brzdit otáčení přestupového kolotoče. Rozhodujícím faktorem by mohl být úplně někdo jiný, a sice  Casey Stoner. Dle italských médií a webové stránky Moto.it začala už HRC lákat Australana  do svých tenat.


Hodně velké slovo má v tomto případu muž na snínku vlevo, tedy Livio Suppo. Ten odešel koncem minulého roku od Ducati a je nyní marketingovým ředitelem Honda Racing Corporation. Vztah mezi Stonerem a Suppem byl a je i nyní hodně přátelský. Nebylo tedy divu, že se v jerezském paddocku uskutečnila v motorhome Caseyho Stonera - v pondělí večer po testech - schůzka, na které byli přitomni Livio Suppo, Casey Stoner a především Stonerův manažer, tedy jeho otec Colin. To rozhodně neznamená, že v roce 2011 uvidíme Stonera na motocyklu Honda RC212V, ale znamená to, že jednání už začala. 


Mimochodem, už vloni doporučovali "velcí" Australané, kteří v minulosti úspěšně za Hondu závodili - Mick Doohan a Wayne Gardner - Hondě, aby za každou cenu zlákala a zajistila si služby mistra světa 2007, Caseyho Stonera, který dle jejich názoru je na normálním závodním motocyklu neporazitelný!!!

První důvod k odchodu Stonera od Ducati 
Vztah Stoner-Ducati už není tak idylický, jako byl před loňským "útěkem" Caseyho do Austrálie během sezóny. To se některým bossům od Ducati a především sponzorům totiž vůbec nelíbilo. Takže jeden z největších sponzorů přesunul peníze - původně plánované pro Stonera - do úplně jiného chlívečku. 

Důvod druhý
Podíváme-li se rovněž zpětně na rok 2009, tak v době Stonerovi závodní nepřítomnosti, lákala Ducati k sobě Jorge Lorenza, neboť se nevědělo, zda se vůbec Stoner do sedla závodního motocyklu vrátí. Což se samozřejmě muselo Stonera dotknout, nakonec je to on, kdo za Ducati vyhrál 20 závodů Grand Prix. A najednou on se léčí doma v Austrálii a Lorenzovi nabízí Ducati peníze, které Stoner ani zdaleka od svého zaměstnavatele nepobírá. 

Důvod třetí
Mezi jezdcem Dani Pedrosou je momentálně hodně napjatý vztah. Honda se sice snaží splnit každé technické přání španělského jezdce a nic na tom nemění ani druhé místo Pedrosy v Jerezu. Navíc sponzor Repsol chce vyhrávat, nejen závody Grand Prix, ale i mistrovství světa jako takové. Je těsně před prodloužením smlouvy Hondy a Repsolu a jistě by k tomu pomohlo i to, kdyby HRC mohla oznámit: Na sezónu 2011 máme pod smlouvou vítězného jezdce. 

Jedno je jisté, v pondělním večeru v Jerezu začal rok 2011 a byl to také důležitý krok pro eventuální smlouvu mezi Hondou a Casey Stonerem.
 

Pokud by tedy opravdu došlo v tomto případě k dohodě, tak se nabízejí další možnosti ke spekulacím.
 
Italové by hrozně rádi viděli "svého" Rossiho u Ducati. Jorge Lorenzo už mnohokrát prohlásil, že by rád zůstal u Yamahy. Jestli Rossi bude schopen akceptovat Lorenza další rok jako týmového kolegu, je pochopitelně otázkou. Ovšem je rovněž otázkou, zda Rossi bude schopen akceptovat snížení své gáže u Yamahy z důvodů hospodářské krize. Během závodů v Qataru byl na toto téma dotázán novináři a jeho odpověď byla hodně "nerudná". Takže Rossi může klidně odejít k Ducati, pokud Marlboro zbývající rozdíl ve Valentinově výplatě pokryje. A Pedrosa na Yamaze - to jistě reálná možnost.

Přesto to jsou všechno pouze spekulace. 

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 10x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist