MotoGP v roce 2017 s třiadvaceti prototypy

V plánu promotéra bylo v roce 2017 postavit na startovní rošt čtyřiadvacet motorek. Poslední termín pro podání žádosti byl 29.duben a rozhodnout měla komise složená ze zástupců FIM, Dorny a IRTA. Dnes FIM prostřednictvím tiskové zprávy dala na vědomí, že čtyřiadvacáté místo na startu bylo oficiálně staženo, protože výrobci nedokázali zaručit dodání dalšího konkurenceschopného materiálu navíc.

MotoGP v roce 2017 s třiadvaceti prototypy

O místo na startovním roštu 2017 byl velký zájem a výběrová komise zvažovala tři vážné zájemce. Kteří to byli nebylo oficiálně potvrzeno, ale má se jednat o tým Sita Ponse, který chtěl postoupit z Moto2 a byl velkým favoritem. Dále tým LCR Honda, jenž chtěl dvoučlennou jezdeckou sestavu, a poslední tým byl buď Interwetten nebo Ajo Motorsport.

Po jednání s výrobci došlo k tomu, že nebyla velká šance na další konkurenceschopný materiál pro nový tým. Zásadní je tu finanční stránka. Žádané značky jako Honda, Ducati a Yamaha už teď splňují pravidla pro zásobení šampionátu dvěma motocykly tovární stáje plus dvěma navíc pro satelitní tým. Každý další stroj navíc by pro ně představoval finanční zátěž.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist