MotoGP: Španělské rekordy v roce 2009

Minulá sezóna byla pro španělské jezdce historicky zatím nejúspěšnější, což dokazují následující čísla: 26 Pole position, 72 podiových umístění a 22 vítězných závodů.

MotoGP: Španělské rekordy v roce 2009
Rok 2009 bude do análů španělského motocyklového silničního sportu zapsán jako historicky nejúspěšnější vůbec. 

Posuďte sami: 26 získaných Pole position, 72 podiových umístění a 22 vítězných závodů - v tomto posledním měřítku je to ovšem vyrovnaný rekord z roku 2006. 


A korunovací všeho pak byl titul ve stopětadvacítkách Juliana Simona (Aprilia). Ten získal jak 12 podiových umístění, tak hlavně 7x projel cílem jako vítěz. Zde ho následoval se 4 vítěznými závody Grand Prix Jorge Lorenzo (Yamaha) a se 3 závody Hector Barbera (Aprilia). 

72 podiových umístění znamenalo rovněž průměr 1,47 "bedny" na jeden závod!, a o ně se zasloužilo celkem 13 různých španělských jezdců.  


Julian Simon si také vyjel celkem 7x Pole position následován Jorgem Lorenzem (5x) a Hectorem Barberou (4x) - na snímku. Tři z celkového počtu 26 "Pole" má na svém kontě Alvaro Bautista (Aprilia) a po dvou pak Daniel Pedrosa (Honda), Alex Debon (Aprilia) a Marc Marquez (KTM), přičemž jedno patří Polu Espargarovi (Derbi). 


Poslední španělský rekord je pak počet získaných bodů v královské kubatuře. Těch si Španělé vloni připsali 638, a zasloužili se o ně: Lorenzo 261, Pedrosa 234, Toni Elias (Honda) 115, Aleix Espargaro (Ducati) 16 a Sete Gibernau (Ducati) 12.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.50
Známkováno: 2x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist