MotoGP: První test motocyklu FB Corse

Na italském okruhu Vallelunga se bude konat příští týden první test nového motocyklu kubatury MotoGP. A v sedle FB Corse bude hodně prominentní testovací jezdec.

Tým FB Corse potvrdil, že příští týden bude na okruhu Vallelunga debutovat při testech jeho motocykl kubatury MotoGP.

V sedle ovšem nebude avizovaný Američan John Hopkins, nýbrž daleko prominentnější testovací jezdec a sice Ital Luca Cadalora. Trojnásobný mistr světa Cadalora (1x 125 ccm a 2x 250 ccm) vyhrál celkem 34 závodů Grand Prix, z toho 8 v královské kubatuře. Stál celkem 72x na podiu, do závodů vyjel 29x z PP a během závodů zajel 30x nejrychlejší kolo.

Svou kariéru ukončil Cadalora dvěma závody v sezóně 2000 a sice na motocyklu Modenas KR3. Předtím byl Luca Cadalora dlouholetým továrním jezdec Yamahy a Hondy.

46-letý Cadalora absolvoval celkem 193 závodů Grand Prix a jeho posledním závodem celé skvělé kariéry byla v roce 2000 Grand Prix České republiky, kde dojel s už jmenovaným motocyklem Modenas KR3 na 15. místě.

Na testech bude ale přítomen i Američan John Hopkins, aby dojednal eventuální vlastní angažmá s tímto týmem FB Corse.

Prezentace nového týmu se má konat 21. ledna v Miláně.