MotoGP pojede v Pramacu univerzální náhradník Aleix Espargaro

V úvahu připadali Takahashi, Hopkins i Gibernau - nakonec pojede v týmu Pramac Ducati univerzální náhradník Aleix Espargaro.

MotoGP pojede v Pramacu univerzální náhradník Aleix Espargaro
Jak se to vlastně událo, že v týmu Pramac Ducati pojede - a to minimálně - dva závody španělský jezdec Aleix Espargaro. Podívejme se na celou situaci chronologicky: 

Superbiker Michel Fabrizio jednak v Brně zklamal, a jednak se také zranil. A následující "Indy" se jede pouze týden před dalším závodem WSBK - musíme počítat s časovým posunem Amerika/Evropa - a Misano dokonce s Nürburgringem časově koliduje. Navíc Fabrizio je dle manažéra superbikového továrního týmu Ducati Xerox Davide Tardozziho stále ještě ve hře o titul mistra světa. (na Hagu ztrácí 53, na Spiese 46 bodů a ve hře je ještě 200 možných bodů).


V pondělí v Brně testoval motocykl Pramac Ducati Mattia Pasini, a rozhodně ne špatně. Ale současný maďarský tým Toth Aprilia italského jezdce neuvolnil, neboť Pasini je v současné době na průběžném 5. místě kubatury do 250 ccm. "Jako první mě napadlo jméno Takahashi
(ten byl tedy v Brně marně a šanci nedostal - pozn. autor)", říká Livio Suppo. "Pak Hopkins, ale i ten stejně jako Takahashi, chtěli zároveň smlouvu na celou sezónu 2010", vysvětluje závodní ředitel Ducati Suppo.  "A Gibernauovi bych zavolal jen v případě, kdybych mu mohl nabídnout motocykl až do konce sezóny", vyvrací logické námitky novinářů Suppo a dodává: "Stále totiž věřím, že se Stoner ještě v letošní sezóně vrátí na trať do sedla tovární Ducati a Kallio tak pojede opět za Pramac Ducati".


Na začátku sezony stál 20-ti letý Španěl Aleix Espargaro bez motorky a bez týmu - vloni jezdil za Lotus Aprilia.
Vzápětí byl doslova vtažen do vývoje nového projektu Moto2. A najednou dostal i šanci jet místo zraněného Maďara Balacse Nemetha v týmu BalatonRing dvěstěpadesátky v Assenu a na Sachsenringu. Výsledek? Čtvrté a sedmé místo, to zas nebylo tak špatné. A opět pokračovalo testování motocyklu  Moto2... A nyní, mladý španělský jezdec Espargaro může jet královskou kubaturu MotoGP!

"Jsem neuvěřitelně šťastný, neboť tato sezóna je pro mě opravdu hodně tvrdá. Nyní jsem dostal šanci, vrátit se do mého světa! V Assenu a na Sachsenringu jsem byl čtvrtý a sedmý, takže fyzicky nemám vůbec žádné problémy. Nyní se mi proměnil ve skutečnost sen, budu sedět a závodit na motocyklu MotoGP. Chtěl bych poděkovat týmu Pramac Ducati, že mi umožnil závodit na nejvyšší motocyklové úrovni, která na světě vůbec existuje", řekl dnes přešťastný Aleix Espargaro, jehož mladší bratr Pol jezdí stopětadvacítky v továrním týmu Derbi a je na 6. místě průběžné klasifikace této kubatury. 

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 1x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist