MotoGP: Na učení do Japonska

Technici nového týmu Interwetten MotoGP Švýcara Daniela Eppa se učí v Japonsku poznávat "tajemnosti" motocyklu Honda RC 212 V.

MotoGP: Na učení do Japonska
Mechanici týmu Interwetten Honda MotoGP jsou na pozvání HRC (Honda Racing Company) v továrně v Tokiu. Společně s ostatními zástupci satelitních týmů Honda "šroubují" na nových motocyklech, aby je do detailů poznali. Celkem mají na programu čtyři pracovní dny (čtvrtek, pátek, pondělí a úterý), takže dnes se dostávají do druhé poloviny "výuky". Nové Hondy RC 212 V tak budou připraveny na sezónu 2010 a na první oficiální testy MotoGP, které jsou na pořadu ve dnech 4./5. února v Sepangu. 

Šéftechnik Tom Jojic je spokojen: "První společné seznámení s HRC a dalšími satelitními týmy je velmi pozitivní. Také motocykl vypadá velmi dobře. Snažíme se získat co nejvíce informací. Podstatné je, že všechny satelitní týmy Hondy vystartují do sezóny ze stejné startovací pozice. Všechny motocykly jsou doposud identické. Teprve v průběhu sezóny se dle možností a způsobu tovární podpory budou lišit. Takže všichni začínáme od nuly". 


Jezdec týmu Interwetten-Honda a mistr světa do 250 ccm Hiroshi Aoyama je už delší dobu doma v Barceloně a říká: "Trénuji opravdu hodně tvrdě. Můj trénink se sestává z plavání a hlavně z cyklistiky. Hodně ale také pracuji v posilovně, abych přibral nějaké kilogramy. No a za několik dní už poletím do Sepangu, abych se aklimatizoval na tamější podnebí a také si ještě jednou pořádně prohlédl okruh. Sepang totiž nepatří mezi mé nejoblíběnější okruhy!", říká 28-letý Japonec. 


Daleko jiné starosti má ale týmový šéf Daniel Epp: "Chybí nám do rozpočtu pořád ještě milion. Jsem ale přesvědčen, že chybějící sumu seženeme. Sázíme na Swissness, to znamená, že se chceme prezentovat jako švýcarský tým a jediný tým MotoGP z německy mluvících zemí, defacto jako jediný ze střední Evropy. Plánujeme už i na rok 2011, kdy chceme nastoupit v kubatuře MotoGPse dvěma piloty. A tím by mohl být Thomas Lüthi, neboť na rok 2011 nevidím žádného jiného německy mluvícího jezdce, který by to mohl zvládnout. A viděli jsme vloni u Talmacsiho, jak je to hrozně těžké. Ani mladí jezdci jako třeba Bradl, nejsou ještě tak daleko", říká týmový šéf Daniel Epp.     

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 1x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist