MotoGP: John Hopkins s FB Corse

Nějaký čas už bylo úplné ticho o novém projektu MotoGP z italské produkce FB Corse. Dnes se toto téma opět objevilo a zde je shrnutí dosavadního projektu.

MotoGP: John Hopkins s FB Corse
Američan John Hopkins se vrací s nepříliš perspektivním projektem FB-Corse do světa MotoGP nazpět. 

Ačkoliv se v kubatuře MotoGP od roku 2012 změní úplně technický reglement (1000 místo 800 ccm), tak italský tým FB-Corse pokračuje v dalším vývoji projektu svého tříválcového motocyklu o obsahu 800 ccm. 

Základem tohoto projektu je tříválcový motor o obsahu 990 ccm, který začala vyvíjet firma "Oral Engieering" konstrukttéra Maura Forghieriho před pěti roky pro BMW, tento projekt se ale nedostal dále přes testovací fázi. 

Takže ani současný motocykl FB-Corse není brán v odborných kruzích příliš vážně. Ještě na podzim se chtěli Italové s tímto projektem zúčastnit na divokou kartu Grand Prix Valencie, ačkoliv neexistoval žádný testovací jezdec a motocykl neobjel ani jeden testovací kilometr.
 
A ve skutečnosti bylo hodně týdnů od plánů FB-Corse ticho. 

Nyní byl angažován jako testovací jezdec John Hopkins, první funkční test je plánován na začátek ledna. 21. ledna je plánováno oficiální představení týmu a dle výsledků testů a především dle finanční situace týmu FB-Corse budou naplánovány jednotlivé závody MotoGP - pochopitelně v Evropě - s wild card. 


Dosavadní Hopkinsonova kariéra vyvrcholila v roce 2007, kdy tento Kaliforňan skončil jako 4. v MS královské kubatury, tehdy ještě na továrním motocyklu Suzuki. A od té doby jde jeho kariéra hodně strmě dolů!


Ovšem "Hopper" Suzuki opustil a přestoupil ke Kawasaki. Mistrovství světa MotoGP 2008 dokončil americký jezdec na celkovém 16. místě.


Pro rok 2009 hrozila Hopkinsonovi nezaměstnanost, když se Kawasaki oficiálně se seriálem MotoGP rozloučila. Po dosti diskutabilním vstupu do WSBK (když doslova na dlažbu musel Ital Roberto Rolfo) získal "Hopper" místo v týmu Stiggy Honda. V sezóně, kdy hodně padal a byl také většinou ještě zraněný, skončil celkově jako 23., když nejlépe dojel jako 8. v Doningtonu.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.33
Známkováno: 3x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist