MotoGP: Honda nezvýší rozpočet

Honda Racing Corporation určitě nezvýší na rok 2010 budget pro závodění v MotoGP, aby získala nazpět titul mistra světa v této královské třídě.

MotoGP: Honda nezvýší rozpočet
Značka Honda se v MotoGP nachází od odchodu Valentina Rossiho koncem roku 2003 v totální krizi. Do té doby dominovala tato japonská značka jasně scéně královské kubatury. V letech 1994 až 1998 získávala díky Michaelovi Doohanovi tituly mistrů světa jako na běžícím pásmu, o rok později pak jeho týmový kolega Alex Criville. 

Rok 2000 byl výjimkou, když Kenny Roberts jr. po Kevinovi Schwantzovi v roce 1993 konečně vyjel opět jednou titul pro Suzuki.
 
Ovšem s Rossim získala Honda v letech 2001, 2002 a 2003 titul opět nazpět. 

Potom odešel Ital k Yamaze a tak skončila dominance japonského giganta. Nic na tom nezměnila ani sezóna 2006, kdy titul získal Nicky Hayden. Většina odborníků přičítala zisk jeho titulu především obrovské smůle Rossiho, který byl pronásledován technickými defekty. Ovšem titul je titul a od té doby jezdí piloti Hondy většinou na pozicích, které reálné šance na zisk titulu nedávají. 


Dokonce samotná týmová "1" Dani Pedrosa pohrozila Hondě tím, že pokud nedojde k drastickému zlepšení RC212V ze strany Hondy, tak odejde pryč. 

Nakonec dal Pedrosa Hondě ještě roční šanci, ovšem tak jednoduché to zase nebude: "Nezvýšíme budget na rok 2010. Možná bude jeho výše stejná jako letos, takže s vývojem motocyklu to nebude zas tak jednoduché. I kdybychom měli k dispozici stejný budget jako vláda USA, tak by to nepomohlo", řekl šéf HRC Shuhei Nakamoto.
 
Jistě tato slova jsou hodně nadsazená, neboť třeba jen vojenský rozpočet USA je 436 miliard amerických dolarů.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 2.00
Známkováno: 1x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist