MotoGP: GP Malajsie je těsně před prodloužením smlouvy

Závod Grand Prix Malajsie v Sepangu se bude konat až do roku 2015, je zde ale ještě jeden malý háček...

MotoGP: GP Malajsie je těsně před prodloužením smlouvy
Prodloužení smlouvy mezi organizátory Grand Prix Malajsie a Dornou je dle názoru zúčastněných těsně před podpisem.
 

"Pětiletou smlouvu musí ještě odsouhlasit malajsiské ministerstvo",
říká Razlan Razali, šéf "Sepang International Circuit", ale hned dodává: "Jde ale i o to, aby až do roku 2015 jezdil v MS stabilně jeden malajsiský jezdec. Nemělo by totiž vůbec smysl, organizovat GP Malajsie bez stabilního domácího jezdce". 


Týmový šéf stáje Ongetta Team I.S.P.A., Fiorenzo Caponera, spolupracuje s Dornou a s okruhem "Sepang International Circuit" na projektu, který by tak zaručil účast jednoho malajsijského jezdce v kompletním seriálu MS. 

Domácí jezdec Elly Illias - tým "Air Asia Team Malaysia" - se zúčastnil loňského závodu třídy do 125 ccm a jel na rezervním motocyklu Aprilia týmu Ongetta Racing šéfa Fiorenza Caponery. Za tuto stáj vloni jezdilo, jak většina pozorných čtenářů a fanoušků nejslabších dvou kubatur jistě dobře ví, kvarteto jezdců: Ital Andrea Iannone, Němec Jonas Folger, další Ital Lorenzo Zanetti a Japonec Takaaki Nakagami. Letos jsou už pod smlouvou Němec Folger, Francouz Masbou a Nor Fagerhaug. A jedno místo je právě rezervováno pro jezdce z Malajsie.


"Spolupracujeme společně s Dornou a s okruhem v Sepangu na projektu, který by tomuto jezdci otevřel dveře do seriálu Grand Prix. Sledovali jsme společně šampionát Malajsie a vybrali jsme ten největší talent, a tím je právě Elly Illias. Dali jsme mu šanci jet vloni na motocyklu Aprilia RS našeho týmu na divokou kartu domácí závod Grand Prix v Sepangu", řekl Caponera.

A Elly Idzlianizar Ilias, to je jeho celé jméno, při svém prvním startu na závodě Grand Prix rozhodně nezklamal a skončil jako 16., když mu chyběly 2 sekundy do bodů, ale nechal za sebou jak továrního jezdce KTM Beaubiera, tak i třeba našeho Jakuba Kornfeila. Ačkoliv Ilias jel za svůj tým "Air Asia Team Malaysia", tak mu motorku připravovali mechanici týmu Ongetta Racing. "Naše myšlenka celého projektu je následující: Ilias bude mít možnost přes celou zimu absolvovat v Evropě kondiční trénink s cílem, aby mohl jet v roce 2010 kompletní šampionát. Už dlouhou dobu spolupracujeme s mladými jezdci a nyní chceme dát příležitost i jednomu jezdci z Malajsie, aby na sebe mezinárodně upozornil", řekl dále Caponera. 

Jen pro úplnost, i druhý domácí jezdec na "wild card", Muhammed Zulfahmi, dokončil závod stopětadvacítek, když dojel s motocyklem Yamaha na 20. místě


25-letý Elly Illias - druhý zleva, by ovšem nebyl prvním jezdcem z Malajsie, který by se objevil pravidelně v seriálu MS. Tím byl totiž jeho coach, Shahrol Yuzy (na snímku ten, který sedí na motocyklu) a který startoval ve dvěstěpadesátkách pravidelně v letech 2000 - 2002, převážně s motocyklem Yamaha a v letech 2001 a 2002 skončil vždy na velmi solidním 15. místě v celkovém hodnocení, když jeho nejlepším umístěním bylo 8. místo na Grand Prix Katalánie 2002.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist