Motocykly pro Abaju připraveny

Mechanici týmu Cardion AB Motoracing strávili deset dní v italské Bologni, kde za asistence továrních inženýrů připravovali dva motocykly Ducati Desmosedici GP11, se kterými v příštím roce pojede český motocyklový závodník Karel Abraham v královské kubatuře MotoGP.

Motocykly pro Abaju připraveny
Společně s továrními mechaniky a novými motocykly Ducati na rok 2011 pro Valentina Rossiho a Nickyho Haydena se v minulých dnech stavěly v továrně Ducati i dva motocykly pro českého jezdce Karla Abrahama. 

Šéfmechanik Marco Grana a jeho kolegové Martin Havlíček, Martin Nesvadba a Yannis Maigret si ovšem nejprve prohlédli prostory továrny Ducati a muzeum, v němž měli příležitost spatřit všechny závodní motocykly, které italská továrna vyrobila.

Poté se ovšem dali do práce a během několika dní vytvořili dva zbrusu nové motocykly, hrdě nesoucí označení Desmosedici GP11.

"Nyní jsme připravení na sezónu 2011," prohlásil šéfmechanik Marco Grana, po němž se vyjádřil Martin Havlíček, jenž nejenom popsal průběh celé návštěvy, ale také prozradil, jaké změny byly na motocyklu provedeny.


"Pracovníci Ducati nám nejprve ukázali muzeum a také nám umožnili prohlídku celé továrny. Poté jsme se dali do práce a šroubek po šroubku jsme skládali dva stroje. Ty jsou nyní již hotové a připravené na první testování, které proběhne na začátku února v malajském Sepangu."
  a dodal:
 

"Oproti motocyklu, který jsme měli k dispozici v Jerezu, došlo ke změnám na aerodynamice a elektronice. Mimo jiné byla inovována také přední vidlice,"
zhodnotil stručně novinky mechanik týmu Cardion AB Motoracing, Martin Havlíček.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.40
Známkováno: 10x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist