Motocyklová marodka

Zimní pauzy využili někteří piloti MotoGP k doléčení svých neduhů, ke kterým přišli během sezóny při bitvách o světové body.

Motocyklová marodka

Jedním z nich je navrátilec do světa Grand Prix Sete Gibernau. Ten po hromadném crashi v sezóně 2006 utrpěl zlomeninu levé klíční kosti, která mu byla vyztužena titanovou destičkou. Protože se v příští sezóně vrací do sedla speciálu Ducati Desmosedici, lékaři mu doporučili tuto destičku ještě před zahájením ostré sezóny vyjmout a proto Sete na barcelonské klinice Dexeus podstoupil operaci, při které ho zbavili přebytečného závaží. Gibernau si operaci naplánoval tak, aby ho nijak neomezovala v přípravě na následující sezónu a tak mohl absolvovat oficiální testy v Jerezu, kde si zvykal jak na nový model Desmosedici GP9, tak i na (v této třídě) nový tým ONDE 2000.


Testů v Jerezu se nemohl účastnit Casey Stoner, který ihned po ukončení letošní sezóny podstoupil operaci zápěstní kůstky, jejíž zlomeninu si obnovil v závěru roku. Zlomeninu utrpěl před lety po pádu na horském kole a poté, co došlo k obnovení tohoto zranění lékaři zjistili, že kost vlastně nikdy pořádně nesrostla. Paradoxně k tomuto obnovení nedošlo při pádu, ale ve chvíli, kdy si Casey rovnal chrániče pod kombinézou. Přestože uvažoval o tom, že předčasně ukončí sezónu a podstoupí operaci, nakonec se rozhodl jinak a byl operován až po skončení závěrečných testů ve Valencii. Jerezských testů se už neúčastnil aktivně, ale byl aspoň v boxech připraven k tomu, aby svému novému parťákovi Nickymu Haydenovi poradil při nastavení motocyklu.


Dalším jezdcem, který si poležel ve špitále, byl Toni Elias. Tomu stejný lékař, který operoval Gibernaua, tedy Dr. Ignacio Ginebreda vytáhnul titanový šroub z jeho stehenní kosti. Tu si Tonda polámal v loňské sezóně na legendárním Assenu. Operace proběhla bez problémů a příští týden chce Elias začít s rehabilitací.


Aby těch marodů nebylo málo, přidal se k nim ještě Američan John Hopkins. Ten si letos v Assenu mistrovsky zmordoval levou nohu a se zraněním laboroval vlastně celý zbytek sezóny. Hopperovi na klinice v jůesej Dr. Artur Ting vytáhnul titanové destičky jak z levého kotníku, tak z levé ruky a když už ležel na sále, podívali se mu i na levé koleno, které během assenského karambolu taky dostalo pěkně nafrak.


Tak teď se hoši pomalu budou dávat dokupy, aby byli připravení k testům, které je čekají v únoru na okruhu v Sepangu.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist