Motocykl Moriwaki kubatury Moto2 vyhrál v Okayamě

O víkendu závodili jezdci na motocyklech třídy Moto2 v domácích šampionátech a to v Japonsku a ve Španělsku.

Motocykl Moriwaki MD600 Moto2 má za sebou svůj první závodní debut a hned vítězný. Při pátém závodě japonského šampionátu na trati Okayama vyhrál jezdec Shogo Moriwaki závod kubatury do 250 ccm před Seijin Oikawou a zkušeným Youichi Uiem, oba na Yamahách. Teprve na čtvrtém místě dojel výborný Kazuki Watanabe, který s "wid card" bodoval při letošní Grand Prix Japonska v Motegi.

Tento motocykl chce nasadit do světového šampionátu 2010 stáj Fausta Gresiniho.

Motocykly této kubatury závodili i na španělském okruhu Albacete, a jak to bývá v šampionátu CEV zvykem, dohromady s kubaturou Extreme.

Ve španělském mistrovském závodě v kubatuře Extreme dojel nejlepší jezdec na motocyklu Moto2, Daniel Rivas, na motocyklu Blusens BQR M2 na 8. místě, zatímco muž na snímku - Japonec "Šuhaj" Aoyama (jeho týmový kolega) - o jedno místo za ním.
Španělský obojživelník Aleix Espargaro - Yamaha Moto2 - havaroval hned v 1. kole a závod nedokončil.