Moto2: Týmy se ještě nerozhodly

Dnes začínají v Almérii další testy kubatury Moto2, které by měly naznačit, jaká šasí použijí v příští sezóně důležité týmy této nové třídy. A testovat zde bude i Karel "Abaja" Abraham s motocyklem FTR.

Moto2: Týmy se ještě nerozhodly
Ovšem hned začátkem je nutno říci a napsat, že se nejedná pouze o prominentní týmy Aprilie, které tato italská továrna z Noale zavrhla. I některé další stáje Moto2 využívají těchto testů k "prozkoumání trhu" a k pozdějšímu správnému rozhodnutí. 


Úspěšný španělský majitel týmu Aspar, Jorge "Aspar" Martinez, je nyní v hodně - pro něho - nezvyklé roli. Ačkoliv byl Martinez v posledních rocích prodlouženou rukou Aprilie na španělské půdě, tak ta ho nyní nechala prakticky na holičkách. Jen připomínám, že v MS 2009 třídy do 125 ccm obsadili jeho dva jezdci na Apriliích, tedy Julian Simon a Bradley Smith první a druhé místo. A nyní nemá Aspar od Aprilie do Moto2 motocykl...

Pro ty, kteří to snad nezaregistrovali, tak jen opakuji, že Piaggio-Group totiž zastavila několik dní před testy ve Valencii svůj projekt Moto2 a postavila tak týmy od Jorge Martineze, Lucy Boscoscura, Karla Abrahama a Aki Aja do hodně nezvyklé situace. Všechny jmenované stáje jsou nyní pod časovým tlakem, najít si co nejdříve nová šasí pro své jezdce. 


Nejvíce jsou postiženi tímto rozhodnutím týmy Aspar Martinez (Simon a di Meglio) a SpeedUp (Iannone a Talmacsi) od Lucy Boscoscura. Tyto týmy mají pod smlouvou hodně prominentní jezdce, tři mistry světa a "minimálně" vítěze závodů Grand Prix. A sponzoři, jako například maďarská firma MOL už jsou hodně netrpěliví, neboť nevědí, zda jejich jezdci budu mít k dispozici prvotřídní materiál. 


Francouz Mike di Meglio a Španěl Julian Simon, tedy mistři světa do 125 ccm dvou posledních let, testovali ve Valencii opravdu skoro vše, tedy to, co bylo k mání. Od BQR až po Kalex RSV. Rozhodnutí však doposud ještě nepadlo, stejně jako u týmu SpeedUp. Gabor Talmacsi jel ve Valencii v každém případě v pátek na britském FTR. S tímto motocyklem ale už testoval i Racing Team Deutschland (jezdec Arne Tode) a tým Stop & Go (dříve Thai-Honda) s jezdeckou dvojicí Wilairot- Faubel, kteří už jezdili s motocykly FTR v listopadu a nyní také náš Karel Abraham.


"Hledáme partnera, který bude exkluzivně pracovat pro nás a také nám je schopen garantovat další vývoj", řekl jednoznačně Talmacsiho manažér Stefano Favaro.  


Minimálně pro Almerii má ovšem jasno náš jezdec Karel "Abaja" Abraham, který zde pojede opět s prototypem britského výrobce FTR.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 1x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist