Moto2 - Tech3: Dvě nuly v Le Mans

Domácí Grand Prix skončila pro francouzský tým Tech3 Hervé Poncharala v kubatuře Moto2 pořádným fiaskem.

Moto2 - Tech3: Dvě nuly v Le Mans
Ani  Yuki Takahashi, ani Raffaele De Rosa neviděli při Grand Prix Francie cílovou šachovnici. Oba piloti Tech3 totiž nedojeli domácí závod Moto2 kvůli pádům.

Oddělení Moto2 francouzské stáje Tech3 týmu Hervé Poncharala přitom cestovalo na domácí závod Grand Prix v Le Mans s těmi nejvyššími cíly. Ještě po tréninku to vše bylo dle plánu a v růžových barvách: Yuki Takahashi vystartoval do závodu samotného z druhého místa na gridu, Raffaele de Rosa stál na roštu v 5. řadě, když skončil v tréninku 20. 


Japonský ex-pilot MotoGP sice ztratil na startu několik pozic, ale ve třetím kole se už propracoval na 7. místo. Potom se dostal jak před Simone Corsiho, tak i před Fonsi Nieta. Jeho útok na samotnou špici závodu se skončil v okamžiku, kdy už jezdil 5. a sice po nepříjemném pádu přes přední kolo. 

"Dnes bylo ve hře minimálně podium", zlobil se Takahashi a dodal: "Po špatném startu jsem brzy našel hodně rychlý závodní rytmus a blížil jsem se špici závodu. Ale stejně jako v Kataru mně ustřelilo přední kolo bez jakéhokoliv předchozího varování a už jsem letěl".


Také De Rosa neměl štěstí. Ještě 5 kol před koncem se nacházel na dobré 11. pozici, aby byl ze svého motocyklu Tech3-Mistral 610 doslova katapultován: "Škoda, dnes to bylo jasně na body. Je mně to líto kvůli týmu, který mně připravil pro závod svělý motocykl"

Zklamán byl pochopitelně i týmový šéf Hervé Poncharal: "Yuki byl hrozně rychlý, jak v tréninku, tak i v závodě. Dokonce jsme ve skrytu duše doufali ve vítězství. Ovšem celkový výsledek s dvěma pády byl doslova pohromou. Sice víme, že náš konzept je dobrý a že jsme schopni jezdit na samé špici, ale potřebujeme výsledky, abychom svou konkurenceschopnost převedli v praxi". 

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist