Moto2: Suter je schopen dodat celkem 15 motocyklů

Čtyři týmy si zatím objednaly šasí pro kubaturu Moto2 u švýcarské firmy Suter Racing Technology.

Moto2: Suter je schopen dodat celkem 15 motocyklů
Švýcarská firma "Suter Racing Technology", zkráceně STR, má doposud jako jediná firma dodávající šasí pro Moto2, smlouvy se čtyřmi týmy (Italtrans STR, CIP Moto, Kiefer Viessmann a  Forward Racing). A v sídle firmy, tedy ve švýcarském Turbenthalu, by mělo nejpozději do konce prosince být připraveno osm hotových "Rolling Chassis" pro 8 fixních jezdců. 

"Už se zajímaly i některé další týmy, ale my rozhodně nespěcháme" říká firemní šéf a ex-pilot Grand Prix Eskil Suter, který pro jednotné motory Honda připravuje a vyvíjí i spojky (Suter Clutch) a dále vysvětlil: "Čtyři týmy nám na začátek stačí. Pochopitelně by šly dolů i náklady, kdybychom měli více zákaznických týmů. Ale i tak jsme ze všech nejlacinější". 


Ve dnech 9. a 10. prosince testoval jezdec týmu Italtrans-STR, Roberto "Roby" Rolfo ve Valencii první prototyp závodního motocyklu Moto2 Suter MMX. A třetí den testů - odpoledne - jel na MMX i Francouz Jules Cluzel z týmu Forward (tedy ex-Hayate).

Dnes a zítra by na těchto motocyklech ve španělské Almerii měli jezdit piloti německého týmu Kiefer Racing, Němec Stefan Bradl a Rus Vladimir Leonov.
 
"Celkově postavíme až 15 exemplářů MMX. Zájem je totiž i ze španělského šampionátu CEV, kde už letos jezdil náš předchůdce  MMX, a sice v týmu  LaGlisse Yamaha" říká konstruktér Eskil Suter. 

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 2x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist