Moto2: Martinez místo Faubela

Devátý jezdec loňského šampionátu dvěstěpadesátek, Hector Faubel má smůlu! V týmu Stop and Go na něho nezbylo místo a tak ho čeká Moto2 ve španělském šampionátu.

Moto2: Martinez místo Faubela
Tým "Thai Honda" nominoval celkem překvapivě jako druhého jezdce k Ratthaparku Wilairotovi  zkušeného 30-ti letého španělského jezdce Bernata Martineze, který tak dostal přednost před vloni devátým jezdcem šampionátu dvěstěpadesátek, Hectorem Faubelem. Důvodem jsou sponzorské peníze, které nebyl schopen Faubel týmu dodat. 

Martinez podepsal jednoletou smlouvu. Tento Španěl bude tedy týmovým kolegou Ratthaparka Wilairota a oba dva pojedou motocykl Bimota už na testech v Jerezu od 27. do 29. března. Zajímavostí je i skutečnost, že tým zaplatil určitou předběžnou částku Eskilu Suterovi, u kterého si objednal šasí Suter MMX. Ovšem zbytek peněz už tým švýcarskému konstruktérovi nedodal a tak musel přejít na Bimotu, která byla "v podstatě zadarmo". 


Španěl Bernat Martinez skončil vloni jako druhý v Evropském šampionátu superstocků a získal i titul vícemistra Španělska v kubatuře Extreme.

Původně měl jet Martinez za tým Blusens STX, kde měl už podepsanou smlouvu o smlouvě, ale jeho místo dostal Kolumbijec Yonny Hernandez. Martinez to potom "zkoušel" jako druhý jezdec v týmu Deutschland Racing, kde by jel druhý motocykl Suter MMX, ale Dorna tuto přihlášku "last minute" neakceptovala.

Zatímco Wilairot pojede v barvách "Thai Honda PTT-SAG, tak Martineze uvidíme v "Maquinza SAG Team".


Dle posledních zpráv pojede Hector Faubel španělský šampionát v týmu MIR-Racing. 


Faktem je také, že vícemistr světa třídy 125 ccm z roku 2007 Hector Faubel byl vyhlédnut i jako jezdec pro MotoGP v novém španělském týmu Inmotec, ale sám dal přednost kubatuře Moto2. 

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 4x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist