Moto2: Aspar se už rozhodl

Favorizovaný tým kubatury Moto2 vsadí v roce 2010 na italskou značku RSV se kterou pojedou dva mistři světa stopětadvacítek: Mike di Meglio a Julian Simon.

Moto2: Aspar se už rozhodl
V prosincové Valencii testovali jezdci týmu Aspar Julian Simon a Mike di Meglio čtyři různé druhy motocyklů a úřadující mistr stopětadvacítek Julian Simon na nich zajel následující časy:

RSV 1.37,4 
BQR 1.37,7 
FTR 1.37,8 
Kalex 1.38,1


Po skončení testů se tehdy Julian Simon vyjádřil zcela jasně: "Jsem pro RSV nebo Kalex". Se stejným motocyklem RSV jel na okruhu Ricarda Torma 15 kol na zkoušku i pilot SSP Mark Aitchison a s pneumatikymi ze supersportů zajel 1.38.4 min: "S pneu pro Moto2 bych byl ještě rychlejší". 

Motocykl RSV, vyvinutý Riccardem Drisaldia a Salvatorem Giorlandinem (proto i ten název DR 600 M2)  se poprvé představil veřejnosti při finálovém závodě španělského šampionátu CEV ve Valencii. 


"V současné době testů nebylo možné brát ohledy pouze na čas, vždyť týmy používaly různé druhy motorů a pneumatik a tak bylo toto rozhodování hodně těžké",
 vysvětloval technický ředitel týmu Aspar Gino Borsoi.
  
A proč vlastně padlo u Aspara rozhodnutí pro RSV a né pro Kalex: "Ze všech motocyklů, které jsme testovali, se nám nejvíce zamlouval buď německý Kalex, či italské RSV. A tak rozhodly nabízené podmínky pro další vývoj motocyklu během sezóny. Zatímco u Kalexu bude mít prioritu tým Sita Ponse, který je na Kalex velmi silně vázán, tak u RSV to budeme v kooperaci s Cardionem právě my", je oficiální názor z týmu Aspar. 

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 2.00
Známkováno: 5x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist