Moto2: Alex Debon pokračuje v projektu Aprilia Moto2

Bývalý testovací jezdec Aprilie, Španěl Alex Debon, bude pokračovat v rozdělaném projektu Moto2 italské továrny Aprilia.

Moto2: Alex Debon pokračuje v projektu Aprilia Moto2
Ukončení projektu Aprilie Moto2 znamenalo kromě jiného také, že se týmy a jezdci, do tohoto projektu nějak zainteresovaní, pokoušeli najít svou vlastní cestu, jak pokračovat. Nyní se našla cesta jak dále a "nová Aprilia" bude mít své sídlo v italském městě Terni (odkud pochází i Giampiero Sacchi - týmový manažer a ředitel závodního oddělení Aprilie). Na pokračování projektu se bude podílet asi polovina techniků dosavadního projektu továrny v Noale a to pod vedením Marca Palmeriniho, od roku 2006 závodního inženýra Aprilie. 


A kdo tento nový projekt povede a podepsal smlouvu s Aprilií? Je to španělský jezdec Alex Debon, pilot týmu Aeropuerto-Castello-Blusens.


33-letý Alex Debon jezdí závody Grand Prix od roku 1998 a doposud dva  nich dokázal vyhrát. Naposledy to bylo u nás v Brně v roce 2008. V tomto roce také skončil jako čtvrtý v celkovém pořadí MS třídy dvěstěpadesátek. Jinak byl Debon také jezdeckým coachem Jorge Lorenza a testovacím jezdcem Aprilie a několik let na motocyklu BQR-Honda i nejlepším privátním jezdcem ve třídě dvěstěpadesátek.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 2.00
Známkováno: 4x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist