Motegi: Test produkčních motocyklů od Hondy

Na okruhu Twin Motegi se konal test nového produkčního prototypu motocyklu Honda RC213V kubatury MotoGP, který bude týmům ke koupi na rok 2014.

Motegi: Test produkčních motocyklů od Hondy
Společně se Suzuki testovala minulý týden na okruhu Twin Ring Motegi i Honda, a sice jednalo se o prototyp motocyklu Honda RC213V, který bude na příští rok pro týmy ke koupi. Tento bike je vybaven brzdami Nissin a pérováním Showa, ovšem chybí pneumatické ovládání ventilů. A samozřejmě zde není ani «seamless gearbox». Honda chce tento kompletní motocykl představit při letošním finále ve Valencii. Jeho cena je pro jednoho jezdce okolo 1 milionu Euro, což znamená 2 motocykly a veškeré další výdaje - s výjimkou dílů, které se zničí při eventuálních pádech - ovšem včetně revize motorů.
Testovací piloti Hondy Takumi Takahashi a Kousuke Akiyoshi zajeli v Motegi časy 1:47,00 min, respektive 1:47,93 min. Stejný den testoval i Randy de Puniet s novým motocyklem Suzuki a jeho nejlepší čas byl 1:47,00 min. Pole-position čas Lorenza 2012 má hodnotu 1:44,969 min.

Při venkovní teplotě 28 stupňů Celsia byly pro tento test HRC opravdu výborné podmínky, což potvrdil viceprezident HRC Shuhei Nakamoto: "Výsledky testů byly lepší, než jsme očekávali. Rychlost našich nových motocyklů zde na okruhu Motegi je obdivuhodná a jsme velmi spokojeni. Brzy seznámíme veřejnost s dalšími podrobnostmi o tomto projektu".

Testovalo se sice pouze od 10 do 12 hodin dopoledne a od 14 do 16 hodin odpoledne, přesto třeba Randy de Puniet odtestoval 120 kol!

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist