Motegi: Stoner propásl TK

Jorge Lorenzo, Valentino Rossi, Hiroshi Aoyama, Alvaro Bautista a Shinichi Itoh se zúčastnili tradiční tiskové konference před Grand Prix Japonska, nezúčastnil se jí lídr šampionátu Casey Stoner, který přiletěl do dějiště 15. závodu Grand Prix 2011 na poslední chvíli a jehož letadlo mělo zpoždění.

Motegi: Stoner propásl TK
Co se zdálo uprostřed sezóny skoro nemožné, tak na jejím konci přece jen funguje: Japonská Grand Prix 2011 na okruhu Twin Motegi se koná tento víkend. Tradiční tisková konference, která každému závodu Grand Prix předchází, začala ovšem s malým zádrhelem. Vedoucí jezdec šampionátu královské kubatury MotoGP Casey Stoner totiž přiletěl do Japonska co nejpozději, a jelikož jeho letadlo nabralo zpozdění, tak se do paddocku okruhu Twin Ring Motegi dostal se zpožděním. Místo něho se tak TK zúčastnil jezdec s wild card, domácí pilot HRC Shinichi Itoh.
TK začal Jorge Lorenzo, který ačkoliv má už 44 bodů ztráty na Stonera, začal vše slovy: "Casey vyhrál tolik závodů a stál na stupních víckrát, než každý jiný jezdec. Takže je úplně normální, že má tolik bodů. Možná, že je to už pozdě s ním bojovat o titul mistra světa, ale stále ještě zbývají čtyři závody a 100 bodů. Člověk nikdy neví. Musí se prostě dát do toho úplně všechno a není nic nemožného. Musíme bojovat v každém závodě o vítězství".

Ačkoliv zde Yamaha před dvěma roky vyhrála, tak Lorenzo nepovažuje tuto trať pro Yamahu za příliš výhodnou. Je zde hodně úseků, kde je potřeba absolutní zrychlení a k tomu dlouhé a široké rovinky: "Ale my jsme sem přijeli vysoce motivováni, chceme bojovat o vítězství a uvidíme, co se stane".


Valentino Rossi pojede tento závodní víkend opět s rámem, který má vpředu hlinikové komponenty. "Je to ta stejná verze rámu, kterou jsme zkoušeli v Aragónu. Bohužel jsme tak měli problémy s gripem zadního kola a zadní pneumatika tak byla úplně zničená. Zde to bude úplně jiné, musíme se ale přizpůsobit podmínkám na okruhu", řekl Ital, který zde stál už devětkrát na podiu, nakonec i v loňském roce zde obsadil třetí místo.

"Přijeli jsme sem po hodně špatném závodě GP v Aragónu, kde jsme jistě nedokázali zajet očekávaný výsledek. Ovšem i v loňském roku jsem měl v Aragónu problémy. Naopak v Motegi jsem stál i vloni na podiu a nebyl jsem moc vzdálen od vítězství. Takže doufám, že se mně s Ducati podaří stejný krok jako vloni a zlepšíme se". 

Co se týká testu s GP12 v Jerezu, tak se k němu vrátil Rossi následujícími slovy: "Po závodě v Aragonu jsme testovali v Jerezu a vyzkoušeli jsme několik updatů, s kterými pracujeme na motocyklu Ducati pro rok 2012. V praxi to znamená, že ještě v této sezóně budeme všechny zkoušet, abychom jim co nejvíce porozuměli".

Hiroshi Aoyama se samozřejmě hrozně těší na domácí MotoGP: "Nejdříve bych chtěl poděkovat všem, kteří sem přijeli závodit. Jistě nebylo to jednoduché rozhodnutí, ale pro všechny japonské fanoušky to znamená opravdu hodně", řekl úvodem šťastný Japonec.

Samotný Aoyama chce domácí fanoušky potěšit co nejlepším výsledkem, neboť vloni zde závodil zraněný: "Tento rok jsem byl po Assenu také zraněný, ale nyní se mně daří o mnoho lépe a cítím se na biku opravdu dobře, takže si myslím, že mohu letos jet lépe, než vloni. Mým nejlepším letošním výsledkem bylo čtvrté místo v Jerezu a to bych zde chtěl zlepšit".

Problémy má Aoyama především se starty do závodu: "Nejsem schopen vyvinout na začátku závodu dostatečný tlak, ale od poloviny závodu už vše běží hodně dobře a mám dobrý závodní rytmus. Takže mým cílem je, zlepšit svůj výkon v první polovině závodu".

Alvaro Bautista je rád, že se jeho výkony v posledních závodech hodně zlepšily: "Poslední závody jsme závodili opravdu super a dosáhli jsme i dobrých výsledků. A to chceme samozřejmě dokázat i tady. Chtěl bych se ještě více přiblížit druhé skupině, tedy Doviziosovi, Spiesovi a Simoncellimu. Pracujeme opravdu hodně tvrdě a zkusíme už v pátek odstartovat do závodního víkendu co nejlépe", řekl Španěl, který zde vloni skončil sedmý a chtěl by toto umístění letos vylepšit: "Okruh Suzuki vyhovuje a doufám, že zde zajedeme opravdu dobře".

Shinichi Itoh se nejdříve poděkoval u Hondy za wild card: "Po březnovém neštěstí je to vlastně sen, že se zde bude o tomto víkendu závodit. Doufám, že mohu dát lidem aspoň trochu optimismu za jejich utrpení a i za současné strádání. Trať patří k mým oblíbeným a pojedu úplně naplno. Budu se ale také snažit, abych stabilním jezdcům zavazel co nejméně".

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 4x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist