Mika Kallio prodloužil u Pramacu

Finský jezdec Mika Kallio zcela podle očekávání prodloužil smlouvu s dosavadním týmem Pramac Racing o další jeden rok.

Finský pilot, současně 15. jezdec průběžné tabulky MS třídy MotoGP a vedoucí muž soutěže "Rookie", Mika Kallio prodloužil o jeden rok svou smlouvu s týmem Pramac Racing. Jeho aktuální týmový kolega, Niccolò Canepa, se zřejmě bude muset s touto stájí rozloučit.

Poslední dva závody zajel finský jezdec Mika Kallio do Top 10, nutno ale podotknout, že je jel na továrním motocyklu místo Caseyho Stonera.

Po podepsání smlouvy řekl Kallio mimo jiné: "Nyní se opět můžeme plně koncentrovat na práci na okruhu amimo něj. Velmi rád spolupracuji s Paolem Campinoti a celým týmem Pramac. Všechny věci se vyvíjejí hodně pozitivně směrem dopředu, a když jsem měl v tomto roce i neúspěchy. Nesmíme však zapomenout, že je to můj první rok v kubatuře MotoGP."

Estoril není žádná oblíbená dráha finského pilota a to přesto, že zde závod do 125 ccm už i vyhrál a jednou byl druhý a dvakráte třetí. S motocyklem do 250 ccm zde stál na podiu i vloni - skončil třetí.

Kalliův týmový kolega Niccolò Canepa zřejmě bude muset tým opustit, i když šéf týmu Paolo Campinoti říká: "Niccolò má ještě čtyři závody čas, aby ukázal svůj závodní potenciál".