Mick Doohan končí u HRC!

Podle zpráv australského Sydney Morning Herold byl Mick Doohan propuštěn ze své funkce závodního manažera v HRC.

Mick Doohan končí u HRC!
Podle informací australského Sydney Morning Herold byl propuštěn z funkce hlavního manažera HRC pro závody legendární Mick Doohan, pětinásobný Mistr Světa 500 ccm, jenž s HRC spolupracuje již patnáct let.
Mick Doohan se k Hondě připojil v roce 1989, kdy se stal jezdcem jejího tovární týmu v Mistrovství Světa silničních motocyklů. V roce 1999 po havárii ve španělském Jerezu svou aktivní kariéru ukončil, ale dále zůstal na vysokých postech závodního oddělení Hondy.
"Je čas ukončit spolupráci s Mickem Doohanem. Jako jezdec pro Hondu odvedl velkou práci, nyní je však čas na práci s vlastním personálem. Mick byl především poradcem pro jezdce," říká Generální ředitel HRC pan Satoru Horiike.
Dříve velmi silná pozice Micka Doohana byla otřesená na konci roku 2003, kdy od HRC odešel Valentino Rossi, Jeremy Burgess a několik dalších mechaniků. Když následně v roce 2004 byli jezdci HRC poražení právě italským Mistrem Světa, kterému konkurenční stroj Yamaha připravoval tým dřívějších mechaniků HRC vedených Jeremy Burgessem, bylo rozhodnuto o odchodu Doohana z vysoké funkce, ve které ho nahradí Japonec Tsutomu Ishi.
Pětinásobný Mistr Světa 500 ccm patrně alespoň v nejbližších letech nedobude u HRC pozic, které mu patřili. Pan Satoru Horiike však neskrývá přání dostat do svých řad zpět jiného Australana – pokud by se totiž chtěl k HRC někdy vrátit Jeremy Burgess, bude podle ředitele HRC vždy vítaný.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist