Melandri nahradí Westa

Změna, která se už delší dobu očekávala, nabírá nyní jasnějších kontur. Ve stájí Kawasaki by měl Marco Melandri pro příští sezónu nahradit Anthonyho Westa.

Melandri nahradí Westa
Přestože dohoda ještě nebyla oficiálně zpečetěna podpisem, už se podle vyjádření obou stran jedná o hotovou věc. Jak Marco Melandri, tak tým Kawasaki jsou spokojeni s návrhy protistrany a nyní se čeká pouze na podpis smlouvy, k němuž by mělo dojít v Japonsku. Je zajímavé, že dohoda se „provařila“ ve chvíli, kdy jak Marco Melandri, tak Anthony West, zajeli u svých stávajících stájí velmi kvalitní brněnský závod a v případě Westa se jednalo o jeho nejlepší výsledek v kariéře MotoGP. Přesto u obou nelze o letošní sezóně hovřit jinak, než jako o velikém zklamání. West letos pouze osmkrát bodoval (což při počtu osmnácti jezdců není žádná sláva), z toho pouze třikrát skončil mezi Top ten. V současné době je s pětatřiceti body osmnáctý, tedy poslední ze stálých jezdců.


Melandri je jen o tři příčky před ním se dvaačtyřiceti body, přičemž zabodoval devětkrát a mezi prvními deseti skončil pouze v Brně (sedmý) a v Číně (pátý)! Oba jezdci jsou si vědomi toho, že rozhodně nenaplnili představy svých týmových šéfů. West se nechal slyšet, že pokud by byl týmovým šéfem on, sám sebe by již dávno propustil. Pokud se mu pro příští rok nepodařilo sehnat jiné angažmá v MotoGP, svoji budoucnost vidí v seriálu WSBK ať už superbicích nebo supersportech. Melandri dokonce žádal Ducati o uvolnění z jejich angažmá. Nakonec došlo k dohodě, že jejich dvouletá smlouva bude ukončena po jednom roce a tuto sezónu Ital u červených dokončí. V poslední době se uvažovalo o jeho návratu do týmu Fausta Gresiniho, kde získal všech pět vítězství ve třídě MotoGP a v roce 2005 skončil celkově na druhém místě. Jednání s Faustem Gresinim potvrdil i sám Melandri, ale nakonec se rozhodl pro tovární tým, kde bude jeho týmovým kolegou Američan John Hopkins. Oba se v příští sezóně budou snažit o to, aby dosáhli pro zelené jejich první vítězství v MotoGP. Kdo obsadí volné místo u Ducati příští rok? Nejvíce se spekuluje o Nicky Haydenovi o jehož odchodu od Hondy se hovoří už hodně nahlas.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist