Melandri: Chci stabilní budoucnost

Marco Melandri doufá, že se mu v sezóně 2010 bude dařit a tím si zajistí prodloužení smlouvy v týmu Fausta Gresiniho a nebude muset zase po roce měnit tým.

Melandri: Chci stabilní budoucnost
Ital Marco Melandri prožil v roce 2008 doslova "šílenou" sezónu u Ducati jako týmový spolujezdec Caseyho Stonera. Ziskem pouhých 51 bodů ukončil tehdy sezónu hodně vzadu, jako 17., a mohl naštěstí svou dvouletou smlouvu s továrnou Ducati předčasně ukončit. V roce 2009 chtěl potom na továrním motocyklu Kawasaki navázat na své dřívější výkony. 

Ovšem konec špatného snu pro mistra světa dvěstěpadesátek z roku 2002 (Aprilia) se ještě neskončil. Na začátku roku 2009 oznámila Kawasaki svůj oficiální odchod ze světa MotoGP a pouze záchranný manévr v poslední minutě a vytvoření týmu Hayate umožnilo Marco Melandrimu zúčastnit se na jediném zbylém továrním motocyklu Kawasaki mistrovství světa v královské kubatuře a docílit i velmi dobré výsledky.  


Po dvou umístěních Top-6 v prvních třech závodech následovalo senzační druhé místo v Le Mans, kde se jelo nejdříve na mokré a později na suché trati, či-li závod Flag-to-Flag. 

Potom se ovšem přece jen projevil nedostatek nových továrních dílů od Kawasaki a ve druhé polovině sezóny se Melandrimu už tak nedařilo. Sedmá místa na Sachsenringu, v Doningtonu a na Phillip Islandu byly nejlepší výsledky druhé části sezóny 2009. V konečném pořadí to znamenalo 10. místo se ziskem 108 bodů. 

A tak pro rok 2010 se vrací Melandri do své bývalé stáje Fausta Gresiniho, kde doposud slavil své nejlepší úspěchy. Vždyť v sedle Hondy tohoto týmu se stal vícemistrem světa 2005 a vyhrál i doposud své jediné závody (2005 - 2x, 2006 - 3x). Bude mít k dispozici satelitní motocykl Honda RC 212V, ovšem vybavený stejně jako tovární motocykly stejné značky komponenty Öhlins.


"Doufám především ve stabilní výkony. V posledních třech rocích jsem vždy ke konci kalendářního roku měnil tým a to nebylo vždy jednoduché, začínat prakticky od nuly. Budovat si v týmu nové vztahy atd. S Faustem jsem si rozuměl vždy velmi dobře a také tým se vůči mně choval doslova vzorně. Pro rok 2010 potřebuji motocykl se kterým budu moci závodit vpředu a také silný tým okolo mě. To je mně po tom všem, co jsem zažil v minulých létech daleko podstatnější než peníze. A doufám, že po této sezóně nebudu muset zase měnit tým.", říká Marco Melandri.  

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 1x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist