McCoy se rozešel s FB Corse

Byly to smělé plány, měl to být comeback mistra smyků, minimálně start s wild card tuto neděli v Mugellu! Místo toho ale "rozvod po italsku". Garry McCoy se s okamžitou platností rozešel s týmem FB Corse.

McCoy se rozešel s FB Corse
Garry McCoy pochopitelně v Mugellu nechyběl a tak informoval novináře, že ukončil spolupráci s týmem FB Corse. Australský mistr smyků byl pod smlouvou s tímto italským týmem od 30. ledna. S nově vyvinutým motocyklem se měl objevit na startu závodů MotoGP.
 

Po neúspěšném testu ve Valencii (ve svém nejrychlejším kole ztratil McCoy cca 7 sekund na nejrychlejší kolo dosažené motocyklem kubatury MotoGP na tomto okruhu) pod dohledem zástupce technické komise Grand Prix Francem Uncinim se měl konat ještě vytrvalostní test, který měl ukázat, zda je tento tříválcový motocykl schopen absolvovat plnou závodní zátěž. K tomuto testu ale doposud nedošlo...

"Po čtyřech měsících tvrdého tréninku jsem nyní jak mentálně, tak i fyzicky v té nejlepší formě. Můj cíl je jasný, vrátit se do MS.  FB Corse se sice chtěla vrátit, ale dlouho se nic podstatného směrem kupředu nedělo. Doufám, že budu moci brzy sdělit nějaké novinky, co se týká mé další kariéry", řekl v Mugellu Garry McCoy.

38-letý McCoy jezdil v létech 1998 až 2003 královskou třídu 500 ccm a později MotoGP (Honda, Yamaha, Kawasaki). V roce 2006 absolvoval krátkou epizodku s motocyklem Ilmor X3. McCoy vyhrál v roce 2000 tři závody Grand Prix (všechny na Yamaze) a skončil na 5. místě v MS. Předtím ale vyhrál v létech 1995 a 1996 vždy po jednom závodě kubatury 125 ccm. V sezónách 2004 (Xerox Ducati, 1 vítězství) a 2005 (Foggy Petronas) jezdil McCoy v seriálu WSBK, 2008 a 2009 pak závodil na motocyklu Triumph ve SSP.


Se stejným výsledkem se skončil i další projekt týmu FB Corse, a sice závodění v kubatuře Moto2 s motocyklem Bimota. Ten měl pilotovat Simone Grotzky Giorgi. Tento jezdec se ale v Mugellu objevil v týmu Fontana Racing na postu místo Riccarda Morettiho v kubatuře do 125 ccm a hned získal mistrovský bod.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist