Mattia Pasini: Udělal jsem příliš mnoho chyb

Hodně turbulentní rok má za sebou Ital Mattia Pasini - počínaje testy MotoGP a konče nuceným vynecháním tréninku kvůli nezaplacené motorce!

Mattia Pasini: Udělal jsem příliš mnoho chyb
Rok 2009 byl pro italského jezdce vším jiným, než jednoduchým. Mattia Pasini je momentálně na 5. místě třídy 250 ccm a kromě pěti podiových umístění si také připsal pětkrát "0" na své bodové konto. 


Doma v Mugellu v růžových barvách na počest cyklistického závodu "Giro d´Italia" dokonce vyhrál ale spokojen být asi nemůže: "Udělal jsem hodně chyb", říká sebekriticky 24-letý jezdec: "Ale měl jsem také hodně smůly, a ty chyby přišly vždy, když jsem se musel nervovat kvůli záležitostem mimo závodní dráhu!"Kromě závodění ve dvěstěpadesátkách dostal Mattia Pasini možnost testovat i motocykl Ducati ve třídě MotoGP a to po brněnské Grand Prix - satelitní motocykl stáje Pramac a pak dokonce v Mugellu i celé tří dny tovární motocykl stejné značky. A zanechal jen ten nejlepší dojem a hlavně vyvrátil fámy o tom, že jeho dlouhodobě zraněná paže mu neumožňuje řídit těžší motocykly než jsou kubatury 125 a 250 ccm. 

Největší problémy mu ale způsobil dosavadní týmový šéf Imre Tóth, což ho skoro stálo možnost v Portugalsku startovat. Ten problém se poprvé vyskytl v Assenu, když teprve po bleskovém převedení leasingové částky na konto Aprilie mohl Mattia přece jen nastoupit - i když se zpožděním 35 minut - k pátečnímu tréninku. 

Nyní v Portugalsku už toho měla továrna Aprilia plné zuby a spolupráci s panem Tothem prostě ukončila. 

A že je situace opravdu vážná a tým Imre Totha zřejmě zmizí z paddocku dokazuje i skutečnost, že mezi akceptovanými týmy Moto2 na rok 2010 prostě tato stáj chybí a není ani na listině náhradníků.

Ale pojďme nazpět k Pasinimu: Daniel Epp, týmový majitel Emmi Caffè Latte, umožnil pasinimu start v Estorilu i když v barvách Mattiova starého týmu "Global Team". "Tým Caffè Latte mi umožnil start a mohu za ně startovat až do konce sezóny. Moji mechanici přešli od Totha se mnou, což je výborné."
 
A jaká je další budoucnost tohoto italského jezdce: Pojede pochopitelně kubaturu Moto2, zatím se ale přesně neví v kterém týmu. To by se ale mělo vyjasnit v nejbližších dnech. 

A ty nejbližší cíle: "Mohu se opět koncentrovat pouze na závody. Pokusím se skončit celkově do třetího místa v šampionátu, ale bude to hodně těžké". (Pasini má ztrátu tři závody před koncem šampionátu na  třetí místo 62 bodů - poznámka autor článku).
 

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 1x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist