Márquez ztrácí na nejlepší čas jen tři tisíciny

V dobré pohodě odstartoval víkend v Indianapolis Motor Speedway úřadující mistr světa Marc Márquez, který byl v obou pátečních trénincích velmi blízko šance vyhrát, ale nakonec byl pomalejší jen o tři tisíciny. Dani Pedrosa zajel v prvním tréninku čtvrtý čas, druhé jízdy dokončil sedmý a to je také jeho současná pozice v kombinaci časů.

Márquez ztrácí na nejlepší čas jen tři tisíciny

V prvním tréninku to vypadlo, že Marc Márquez vyhraje, ale nakonec byl překonán Jorge Lorenzem a to rozdílem 0,093 sekundy. Ve druhém tréninku byla podobná situace, jezdec Repsol Hondy měl nejrychlejší kolo 1'33,747 sekundy, ale přesto se musel spokojit s druhým časem, když mu na ten nejlepší ve finále scházely tři tisíciny.

Španěl Marc Márquez jede víkend v Indianapolis s přilbou, kde má jména svých dvou krajanů, kteří letos v červenci zemřeli v Laguně Seca na následky zranění, které utrpěli v závodu seriálu Moto America. Jedná se o jezdce Daniela Rivase a Bernata Martineze.

„Byl to první den po letní přestávce, který jsem myslím zvládl docela dobře,“ prozradil úvodem Marc Márquez. „Na motorce se cítím v pohodě a to je to nejdůležitější. Dráha postupně získává přilnavost, ale musíme nadále tvrdě pracovat, abychom provedli další zlepšení. V této chvíli je to Jorge, kdo vypadá nejsilněji, ale my se zítra (sobota) k němu pokusíme dostat co nejblíž.“

Španěl Dani Pedrosa potom, co si “zazávodil“ s formulí série IndyCar, byl zpátky na dráze, aby v sedle své RC213V zajel v trénincích co nejlepší čas, což se mu podařilo tak napůl, protože je po dvou volných trénincích prozatím sedmý.

„Dopoledne jsme zkoušeli měkčí pneumatiku, odpoledne pak její tvrdší variantu,“ řek Španěl. „Podmínky na dráze nejsou úplně optimální, i když čím víc se jezdí, tím je to lepší. Odpoledne už bylo poměrně velké horko a pneumatiky dostávaly zabrat. Jsem si jistý, že ve třetím tréninku bude ještě lepší přilnavost a díky tomu budeme rychlejší. V sobotu se pokusíme získat dobré nastavení pro vyšší teploty a v kvalifikaci zajedu dobré kolo.“

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist