Márquez zkusí štěstí na oválu

Úřadující mistr světa královské kubatury Marc Márquez si o nadcházejícím víkendu vyzkouší, jaké to je být jezdcem americké ploché dráhy, když v Olympijském parku v Barceloně bude v sobotu 11.ledna, spolu s dalšími jezdci, svádět souboje na dráze v Palau Sant Jordi v Superprestigio Dirt Track.

Márquez zkusí štěstí na oválu
Celá akce vznikla díky oživení akce Superprestigio Jaime Alguersuariho, otce pilota formule 1 a jednoho ze zakladatelů španělského magazínu Solomoto, který vzkřísil tuto možnost konfrontace amerických jezdců se španělskými. Ze Spojených států přiletěl šampion AMA Flat Track Brad Baker, který bude bojovat v kategorii Open proti evropské plochodrážní špičce.

V kategorii Superprestigio nastoupí všichni tři mistři světa seriálu Grand Prix Marc Márquez, Pol Espargaró a Maverick Viňales. Ve stejné třídě budou dále závodit jezdci jako Álvaro Bautista, Bradley Smith, Aleix Espargaró, Hector Barbera, Esteve Rabat, Johann Zarco, Jonas Folger, Julian Simon, Marcel Schrötter, Ricky Cardus, Alex Rins, Jordi Torres nebo Lorenzo Baldassarri.
Nejlepší závodníci z tříd Open a Superprestigio změří síly v napínavém večerním finále. Skvělou podívanou neuvidí v sobotu 11.ledna pouze fanoušci přímo v Barceloně, ale také televizní diváci na internetových stránkách televize rtve.es.

Španěl Marc Márquez pozval Američana Brada Bakera do tréninkového centra na okruh de Lleida Rufea, aby si spolu s ostatními předem vyzkoušel, co může od sobotní akce v Barceloně očekávat. Video je z této akce a na jeho přípravě se podílel časopis Solomoto.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 2x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist