Márquez jako první projel Millennium Bridge

Úřadující mistr světa Marc Márquez před víkendem britské Grand Prix na jihu Anglie zamířil do hlavního města Londýna, kde jako první projel na motorce Millennium Bridge. Tento 325 metrů dlouhý ocelový visutý most přes řeku Temži je pouze pro pěší a jak již jeho název napovídá, byl uveden do provozu v roce 2000.

Márquez jako první projel Millennium Bridge
Fanoušci závodění na dvou kolech tak měli skvělou příležitost vidět lídra průběžného hodnocení MotoGP Marca Márqueze v akci. Samozřejmě samotnou jízdu provázelo nezaměnitelné burácení motoru Hondy a celé vystoupení pak Márquez zakončil pálením pneumatiky. Vše sledovali nadšení Londýňané z oken kanceláří nebo podél obou břehů Temže.
Marc Márquez pak zamířil k početné skupině britských závodníků jako Bradley Smith, Michael Laverty, Leon Camier, Sam Lowes, Danny Kent a John McPhee s nimiž si dal “fish and chips“ (rybu a hranolky) zabalené v novinovém papíru. Toto oblíbené jídlo rychlého občerstvení má britský původ někdy kolem roku 1860 a je spojováno nejen s Velkou Británií, ale také s jejich bývalými koloniemi jako je Austrálie, Nový Zéland nebo Kanada.
„Je moc příjemné být vůbec prvním, kdo Millennium Bridge projel na motorce,“ uvedl Marc Márquez, který se ve středu zúčastnil akce pořádané Dorna Sports a BT Sport. „Tato akce byla pro MotoGP velmi důležitá před víkendovou britskou Grand Prix a my měli štěstí na počasí, protože normálně bych v Anglii čekal déšť! Takže být v centru Londýna za tak krásného dne, jezdit přes řeku Temži a psát historii, to je skutečně nezapomenutelný zážitek. Kluzký povrch mostu mi to moc neulehčoval, ale jel jsem tak rychle, jak jen jsem dokázal!“

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 2.00
Známkováno: 3x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist