Marco Simoncelli o superbicích

Hostování Marca Simoncelliho ve světě superbiků trvalo necelý týden, počítaje v to i dva dny testů v Mugellu.

Marco Simoncelli o superbicích
Mistr světa dvěstěpadesátek Marco Simoncelli má za sebou týdenní hostování ve světě superbiků a připravuje se už na další bitvu v Estorilu. A jak viděl SuperSick superbikový svět?


"Nechal jsem si od techniků Pirelli namontovat ty nejvrdší pneumatiky na přední kolo a bylo to výborné. Celý víkend se mně hodně líbil, a možná se příští rok opět k nějakému hostování do tohoto seriálu vrátím, ovšem na Hondě
(jak jistě známo, tak Simoncelli pojede v příštím roce kubaturu MotoGP na motocyklu stáje Honda Gresini vybavenou továrními díly HRC - pozn. red.). V superbikovém světě panuje skvělá atmosféra a dívat se po závodě, jak si navzájem gratulují lidé od BMW, Aprilie a Ducati - to by se ve dvěstěpadesátkách nestalo.", říká současný třetí muž  mistrovství světa Grand Prix kubatury 250 ccm, který jako obhájce titulu v této třídě ztrácí 4 závody před koncem 40 bodů na lídra šampionátu Hiro Aoyamu s Hondou.

 
Místo Simoncelliho - tedy vlastně místo zraněného Nakana - pojede ve francouzském Magny Cours druhý tovární motocykl Aprilia RSV4 Factory  britský jezdec Leon Camier. V úvahu připadal ještě Alex Hofmann, ten ale komentuje MotoGP pro německoý kanál DSF, nebo mladý Ital  Ayrton Badovini, ten ale má málo zkušeností.
 

Leon Camier se stal o víkendu britským šampionem superbiků, když vyhrál ze 23 závodů celkem 18! a to na motocyklu stáje Airwaves Yamaha. 23-letý britský šampion pojede čtyřválec Aprilia i v posledním závodě WSBK, v portugalském Portimao.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 5x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist