Marco Melandri skončil u Aprilie

Aprilia Racing ve středu oficiálně potvrdila ukončení spolupráce s Marcem Melandrim k níž jak píší došlo po vzájemné dohodě obou stran. Italský závodník jel v týmu Aprilia Racing Team Gresini společně s Álvarem Bautistou, ale na rozdíl od Španěla v prvních osmi závodech roku nezískal jediný bod. Třebaže Aprilia předem avizovala, že letošní ročník je pro nich především rokem dokončení vývojového programu MotoGP, Melandri nebyl v týmu spokojený a to nevyhnutelně vedlo k ukončení spolupráce.

Marco Melandri skončil u Aprilie

Když Aprilia Marca Melandriho přemluvila, aby s nimi absolvoval cestu do MotoGP o jeden rok dříve než bylo původně plánováno, italský závodník věděl, že to nebude snadná sezona. Ital hned na začátku hovořil, že v první polovině sezony nelze očekávat nějaké výraznější výsledky, které by měly přijít až ve druhé polovině roku. Melandri ale nedokončí ani tu první polovinu roku, protože v Německu už závod Grand Prix nepojede.

Už nějakou dobu se hovoří o tom, že Marco Melandri je součástí plánů Yamahy, která se chce v roce 2016 vrátit do prestižního seriálu mistrovství světa superbiků. Otázkou zůstává, jak se teď na to šéfové tří ladiček dívají, když jim Marco Melandri předvedl jak to vypadá, když se nedaří tak, jak si představuje. Každopádně ve hře o místo u Yamahy SBK je další známý jezdec, kterému se teď zrovna nedaří a tím je Sylvain Guintoli z týmu Pata Honda World Superbike.

Nejlepším kvalifikačním výsledkem Marca Melandriho bylo čtyřiadvacáté místo na startu v Argentině, Barceloně a Assenu. Nejlepší výsledek v závodu Ital zaznamenal ve Francii a Itálii, kde byl osmnáctý.

Oficiální to zatím není, ale za Melandriho by měl v Německu nastoupit Michael Laverty, starší bratr Eugena Lavertyho, který závodí v barvách týmu Aspar MotoGP. Michael Laverty už má z prostředí MotoGP zkušenosti, ale v současnosti závodí v britském seriálu superbiků BSB. Právě teď přišel o víkendu o své první pódium kvůli dodatečné penalizaci za předjetí pod dvojitou žlutou. Zároveň je ale Laverty testovacím jezdcem Aprilie a britská média už o jeho angažmá u Aprilia Racing hovoří jako o hotové věci. Tedy minimálně pro německou Grand Prix.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 2x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist